Karadeniz'in hırçın çocuğu Davut Güloğlu kimdir Aslen nereli Evli mi İbo Show'da sevenleriyle buluştu

Bir süredir ekranlardan uzak olan Davut Güloğlu İbo Show'un bu haftaki konukları arasında yerini aldı. Peki Davut Güloğlu kimdir? Kaç yaşında? Evli mi? Çocukları var mı? Ünlü şarkıcı hakkında merak edilenler haberimizde...

Karadeniz'in hırçın çocuğu Davut Güloğlu kimdir Aslen nereli Evli mi İbo Show'da sevenleriyle buluştu
27 Şubat 2021 - 20:54 - Güncelleme: 27 Şubat 2021 - 20:56
Star TV'de yayınlanan İbo Show programı bu hafta ekranlardan bir süredir uzak kalan Davut Güloğlu'nu konuk ediyor. Şarkılarıyla bir döneme damgasını vuran ünlü sanatçı, İbo Show'un cumartesi akşamı yayınlanacak olan yeni bölümünde sevenleriyle buluşacak. Davut Güloğlu hakkında merak edilenler haberimizin devamında...

DAVUT GÜLOĞLU KİMDİR?
 

Davut Güloğlu, 1972 yılında Rize'de dünyaya geldi. Memur bir baba ile ev hanımı bir annenin 11 çocuğundan yedinci çocuğu olarak doğdu. Genç yaşında anne ve babasını kaybettikten sonra bir dönem futbola merak saran sanatçı, Rize Belediye Spor, Salaha Spor gibi amatör futbol klüplerinde 6 sene futbol oynadı.

Ancak, içindeki müzik sevgisinin önüne geçemeyerek 1991 yılında İstanbul’a gelen Güloğlu, İstanbul'da çeşiti ticari faliyetlerde bulunduktan sonra (fırın, market, sürücü kursu vb...) ailesinin büyük desteğiyle 1998 yılında ilk albümü "Sarılsam da olmayi" ile müzik dünyasına merhaba dedi. Ancak Güloğlu, ilk alübümüyle beklediği başarıyı elde edemedi. 

Değerli sanatçı Arif Sağ’ın açtığı kurslara devam ederek müzik birikimini geliştirdi. Özel kurslarla çalışmalarına devam etti. Bu müzikal eğitimi kendi bilgi ve yetenekleri ile birleştirdi. Karadeniz ritimlerini günümüz müzik anlayışıyla yoğurarak albümünde kendi müziğini buldu.

Bir çok eser besteleyen sanatçı bu albümünde kendi eserlerini seslendirirken diğer besteci ve söz yazarlarının eserlerini de yorumladı. " NURCANIM " albümünde dört eserin söz ve müziği, bir eserin müziği, bir eserin sözü kendisine aittir.

İlk albümü için " ben beni yansıtamadım " diyen sanatçı memnuniyetsizliğini dile getirirken, sanatın eğitim ve çalışmalara gebe olduğunu kendisine bir kez daha kanıtlamış oldu. Bu doğrultuda uzun süren çalışma ve araştırmalar neticesinde " NURCANIM " albümünü yaptı.

2001 yılının ocak ayında çıkan bu albümün ilk klibini , " NURCANIM " ikincisini ise " BENİM BÜYÜK ALLAHIM " adli parçalarına çekti. Son zamanlarda en çok satan albüm listelerinde uzun bir süre baş sırayı çeken bu albüm çekilen her yeni klip ile de satış grafiğini yükseltiyor.
2,5 yıl aradan sonra bomba gibi bir albümle geri döndü. "Katula, Katula" ismini verdiği albümünü 2003 yılında çıkaran Davut Güloğlu albümde söz yazarlığını da ortaya çıkardı. On iki şarkıdan oluşan albümün aranjörü Suat Aydoğan. Davut Güloğlu'nun , bir şarkıda söz ve müzik, üç şarkı da ise söz yazarlığı yaptığı albüm 1,5 senelik bir çalışmanın ürünü...Albümün stüdyo çalışmaları ise tam 1500 saat sürmüş. İlk albümdeki uğurun bozulmamasını isteyen sanatçı bu albümde de a'dan z'ye aynı ekiple çalıştı.

Zeynel Abidin'in çektiği fotoğraflarla yazın her rengini albüme taşıyan Davut Güloğlu ekranlara çıktığı ilk andan itibaren halkın büyük ilgi ve sevgisiyle karşılaştı. Her geçen gün sevenleri ve dinleyicileri artan sanatçı bu büyük ilgiyi verdiği her yeni konserde çok daha yoğun hissediyor.

On Numara Production adında bir yapım şirketi kurdu.

Sanatçının en büyük hedefi ise kendini özünü ve kişiliğini hiç bozmadan sanatında her geçen gün daha başarılı olmak ve bir gün Karadeniz müziğini Avrupa’ya taşıyıp sevdirmek

Davut Güloğlu, 1993 yılında Sibel Yıldırım ile evlendi . 2003 yılında boşandılar. Cengizhan adında bir oğlu vardır.

Albümleri :

1998 - Sarılsamda Olmayi Darılsamda Olmayi 
2001 - Nurcanım 
2003 - Katula Katula 
2004 - Dur Orda Dur 


2005 - Çat Çat 
2007 - Kapak Olsun 
2009 - Kopalım Bari 
2012 - Seni Seni 

Filmleri :
2002 - Reyting Hamdi 
2006 - Sev Kardeşim 
2007 - Tatlı İntikam 
2008 - Kırmızı Işık 


YORUMLAR

  • 0 Yorum