İzmir'de yaşanan 6.6 depremde vefat edenlerin ve yaralıların isimleri belli oldu mu?

İZMİR'de bugün yaşanan 6.6 büyüklüğündeki deprem Türkiye'yi derinden sarstı. Deprem sonra hemen arama kurtarma ekipleri çevre illerden göçük arama için İzmir'e gitti. İzmir dışında yaşayıp ailerine veya sevdiklerine ulaşmak için mobilden, WhatsApp'tan kullanıyor. Peki İzmir'de vefat edenler ve yarılaların isimleri belli oldu mu?

Editör: Mahmut
30 Ekim 2020 - 22:09 - Güncelleme: 31 Ekim 2020 - 20:38

İZMİR'in Seferihisar ilçesi açıklarında 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 16,5 kilometre derinlikle meydana gelen deprem İstanbul dahil çevre illerden de hissedildi. Bazı evlerin yıkıldığı belirtilirken, çok sayıda bina da hasar gördü. AFAD, depremde ilk belirlemelere göre 35 kişinin vefat ettiğini, 835 kişinin yaralandığını duyurulurken vefat edenlerin ve yaralı isimleri belli oldu mu? Deprem sonrası İzmir'deki merak yakınlarını merak eden  yakınlarına ulaşmaya çalışıyor.

İzmir ve çevresi bugün saat 14.51’de büyük bir depremle sallandı. Vatandaşlar, panik içerisinde ev ve iş yerlerinden dışarı çıkarken, bir süre sonra Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, depremin merkez üssünü Ege Denizi’nde İzmir'in Seferihisar ilçesinin 17.26 kilometre açığı olarak açıkladı.Deprem İzmir’in yanı sıra Aydın, Muğla, Manisa, Denizli, Çanakkale, Bursa, İstanbul, Uşak, Kütahya, Bursa, Yalova, Tekirdağ ve Edirne’de de hissedildi. Depremle birlikte vatandaşlar yakınlarına bilgi vermek isteyince, operatörlerde yoğunluk oluştu. Hastaneler, itfaiye, polis ve sağlık ekipleri, alarm durumuna geçti.

6.6 BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ DEPREMDE VEFAT EDENLERİN İSİMLERİ BELLİ OLDU?  

İzmir'de vefat edenlerin isimleri | İzmir hastanede olanların isimleri

İzmir'de yaşanan deprem sebebiyle yakınlarına ulaşamayanlar nereden nasıl bilgi alacaklarını araştırıyor. Konu hakkında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan açıklama geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Yakınlarınız için alo 184’ü arayın. Depremde zarar görmüş olabileceğini düşündüğünüz yakınlarınız için Bakanlığımızın 184 SABİM Hattını arayın. Tedavimiz altındalarsa sağlık durumlarını ve hangi hastanemizde olduklarını öğrenin” ifadelerini kullandı.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum