İstanbul'da Beşyol metrobüs durağı neden kapalı? 🚌 📣 Beşyol metrobüs durağı ne zaman açılacak?

İstanbul'un ulaşım ağlarından olan metrobüsün Beşyol durağı vatandaşlara kapalı olacak. İBB, Beşyol metrobüs durağının 7 Şubat'ta itibaren 45 gün boyunca kapalı olacağını belirtti. Peki, Beşyol metrobüs durağı neden kapalı? Beşyol metrobüs durağı ne zaman açılacak?

İstanbul'da Beşyol metrobüs durağı neden kapalı? 🚌 📣 Beşyol metrobüs durağı ne zaman açılacak?

İstanbul'da ulaşımın bel kemiklerinden metrobüs hattıyla ilgili yeni gelişme yaşandı. Küçükçekmece Beşyol metrobüs durağı 45 gün boyunca kapalı olacak. Peki, Beşyol metrobüs durağı neden kapalı? Beşyol metrobüs durağı ne zaman açılacak? İBB Beşyol metrobüs durağı hakkında açıklamada bulundu. 

Beşyol metrobüs durağı 45 gün kapalı olacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki İETT tarafından işletilen metrobüs hattının Küçükçekmece Beşyol metrobüs durağı 7 Şubat 2024 tarihinden itibaren 45 gün kullanıma kapalı olacak. 

Beşyol metrobüs durağı neden kapalı?

İBB'den yapılan açıklamada, belediyenin teknik ömrünü tamamlayan ve yaya kapasitesini karşılayamayan Beşyol metrobüs durağının üst geçidini yenilediği belirtildi.

Yaya üst geçidi yapımı, istasyon alanı düzenlemesi ve D-100 kara yolunun yeniden dizayn edilmesi çalışmaları kapsamında Beşyol metrobüs durağının geçici olarak kapatılacağı kaydedilen açıklamada, "Ulaşım ve Trafik Düzenleme Komisyonu kararıyla 7 Şubat'tan itibaren Beşyol metrobüs durağı 45 gün süreyle kapalı olacak." ifadesi kullanıldı.

Çalışma kapsamında, 70 metre uzunluğunda ve 5 metre genişliğinde yeni üst geçit inşa edileceği aktarılan açıklamada, üst geçit tamamlandığında Edirne istikameti D-100 kara yolu, yan yol ve metrobüs yolunun 450 metre boyunca yaklaşık bir şerit kadar kuzeye öteleneceği ve metrobüs peron alanının genişleyeceği belirtildi.

Açıklamada, Beşyol metrobüs durağı yerine alternatif olarak Sefaköy ve Florya metrobüs duraklarının kullanılması önerildi.

Beşyol metrobüs durağı ne zaman açılacak?

İBB'nin Beşyol metrobüs durağı üst geçidi yenilemesinden dolayı 7 Şubat'tan itibaren 45 gün kapalı olacak durağın açıklamaya göre, 22 Mart'ta açılacak.