İstanbul'da 2 katlı bina çöktü!

İstanbul, Beyoğlu ilçesi mahallesinde boş olduğu öğrenilen 2 katlı binada çökme oldu. İhbar üzerine olay yerine ekipler sevk edildi. Çökmenin olduğu binanın etrafında güvenlik önlemi alındı.

İstanbul'da 2 katlı bina çöktü!
Editör: admin
29 Ekim 2020 - 13:25 - Güncelleme: 29 Ekim 2020 - 20:43

Beyoğlu Taksim Yağhanesi Sokak üzerrinde bulunan iki katlı boş binada saat 12.00 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle çökme oldu. Olay yerine itfaiye, elektrik ve İGDAŞ ekipleri sevk edildi.

Sokağın elektriği ve gazı kesildi. Yapılan kontrollerde binada kimsenin olmadığı tespit edildi. Tedbir amaçlı sokak yaya ve araç trafiğine kapatıldı. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken bina kullanılmaz hale geldi. Ekiplerin çalışmaları devam ediyor.


"Dışarıdan çatırtı sesleri geldi"
Mahallede esnaf olan Burhan Kayacan "Ben içeride oturuyordum. Dışarıdan çatırtı sesleri geldi. Önce anlayamadım. Daha sonra bina içinden bir gürültü geldi. Binadan parçalar kopuyor. Benim arabam da tam binanın önündeydi. Diğer arabamda da çocuğum yatıyordu. Hemen koştum kardeşime arabayı buradan al bina çöküyor dedim. Biz arabayı aldıktan beş dakika sonra bina çöktü. Burası 3-4 ay önce satıldığı için boşaltıldı. Daha önce burada yaşayanlar vardı. Biz binadan çatırtılar gelince önlem aldık. Yolu kestik ve insanları uyardık. Onun için ölen ya da yaralanan yok" dedi.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum