İş yerlerinin çalışma saatleri değişti! İçişleri Bakanlığından yeni genelge

Valiliklere İçişleri Bakanlığı tarafından iş yerlerinin çalışma saatleri ile ilgili yeni bir genelge gönderildi. İşte değişen çalışma saatleri...

İş yerlerinin çalışma saatleri değişti! İçişleri Bakanlığından yeni genelge
03 Mart 2021 - 12:29 - Güncelleme: 03 Mart 2021 - 22:33
Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrası yapılan açıklamalarda illerin risk gruplarına göre; düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olmak üzere dört gruba ayrıldığı bilgisi verilmişti.

İçişleri Bakanlığı tarafından valiliklere gönderilen genelgede; düşük, orta ve yüksek risk grubunda bulunan illerde, lokanta, restoran, kafeterya, pastane, tatlıcı gibi yeme içme yerleri ile kıraathane ve çay bahçesi gibi iş yerleri için 07.00-19.00 saatleri arasında yüzde 50 kapasite ile müşterilerine iş yerinde hizmet sunacak şekilde çalışabilme imkanı getirildiği ifade edildi.

Genelgede; bakkal, market, manav, kasap, berber, kuaför ve güzellik salonu, terzi, ayakkabıcı gibi iş yerlerinin ise açılış-kapanış saatlerinin düşük, orta ve yüksek risk grubundaki illerde 07.00-20.00 saatleri arası olarak belirlendiği ifade edildi.

Genelgede ayrıca, vali ve kaymakamlarca belirtilen esaslar doğrultusunda Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 27’nci ve 72’nci maddeleri uyarınca İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulları kararlarının ivedilikle alınacağı belirtildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum