İfadesinde 'Kokain değil, Pudra şekeri çektim' diyen Kürşat Ayvatoğlu kimdir? AK Parti ile ilişkisi ne?

Kürşat Ayvatoğlu'nun lüks bir araçta kokain kullandığını gösteren görüntüler ortaya çıkmış ve tutuklanmıştı. AK Partili Kürşat Ayvatoğlu ifadesinde "Uyuşturucu değil, şaka amaçlı pudra şekeri çektik." dedikten sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Peki Kürşat Ayvatoğlu kimdir? İşte detaylar...

Eski Ak Partili Kürşat Ayvatoğlu'nun lüks bir araçta kokain kullandığını gösteren görüntüler ortaya çıktı. Tutuklandıktan sonra ilk ifadesinde, "Uyuşturucu değil, şaka amaçlı pudra şekeri çektik." ifadelerini kullandı ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Konuyla ilgili olarak Kürşat Ayvatoğlu şu sözleri dile getirmişti:

“Görüntülerdeki sürücü koltuğunda oturan beyaz gömlekli kişi benim. Bu video, yaklaşık 2 yıl önce Kastamonu’da benim haberim olmadan çekilmiş. Yanımda bulunan ve sesi gelen şahıslardan ön koltukta oturan kişi, benim çocukluk arkadaşım D.O. isimli şahıstır.

Yine arka koltukta videoyu çeken kişi ise arkadaşım U.K.’dir. Bu iki arkadaşım da Kastamonu’da ikamet eder. Görüntülerdeki benim burnuma çekmiş olduğum madde kesinlikle uyuşturucu madde değildir.

Bu madde pudra şekeridir. Biz zaten arkadaş ortamında yabanca müzik dinlerken şaka, taklit amaçlı sanki uyuşturucu madde kullanıyormuşuz gibi yaparak eğleniyorduk. Bazen burundan sanki ko... (uyarıcı madde) çeker gibi bazen de es... (uyuşturucu madde) rarlı sigara içer gibi yapmış olduğumuz şakalar vardır.

Ancak bugüne kadar yapmış olduğum bu şekildeki şakaları kesinlikle videoya çekmedik. Zaten bu görüntünün de benim haberim olmadan çekildiği aşikârdır. Benim kesinlikle hayatım boyunca kokain maddesi kullanmadım.

Ben hiç kimseyi uyuşturucu maddeye özendirmedim. Çünkü ben bu görüntülerde uyuşturucu madde kullanmıyorum. Bu konuyla ilgili olarak mağdurum. Bana şantaj yapıldı. Bu konuyla ilgili de suç duyurusunda bulunacağım.”

KÜRŞAT AYVATOĞLU KİMDİR?

1993 yılında Kastamonu doğumlu olan Kürşat Ayvatoğlu, ilk ve ortaokulu ailesinin bulunduğu mahallede okudu.

Liseyi Kastamonu MardinLife Endüstri Meslek Lisesi Metal bölümünde okuyan Kürşat Ayvatoğlu daha sonra üniversiteyi İzmir'de okudu.

Kastamonu Kültür ve Sosyal işler müdüru olarak da çalışan Kürşat Ayvatoğlu'nun babası İrfan Ayvatoğlu da Kastamonu Köy Hizmetlerinden emekli oldu.

Etiketler: kürşat ayvatoğlu