Hendek'te corona morona yok layloma devam

TÜRKİYE’DE VAKA SAYISI AZALIYOR… HENDEK’TE YÜKSELİYOR

Hendek’te doğru düzgün teftişler yapılmıyor, yasaklara uyulmuyor, 30 Nisan Perşembe akşamı saat 7 olmuş fırınlar açık iğne atsan yere düşmeyecek şekilde, çarşı vızır vızır, İftardan sonra kaçak kahveler açık, maskesiz kişisel mesafeye uyan yok!

Sabah işe gidiş-geliş servis saatlerinde 6:30-8:30 arasında çarşı merkezi ana-baba günü gibi oluyor. Allah’tan Ramazan geldide bu poğaçacıların falan içi dışı dolu olmuyor ama olmasa da işçiler arasında kişisel mesafe SIFIR bir çoğunda maske falan YOK!

Vaka sayısı nasıl yükselmesin… Geçtiğimiz günkü fabrikada pozitif sayısı 12 deniliyordu son gelen bilgilere göre 25 olduğu yönde iddialar var. Onlardan bazıları bizim mahallede yaşıyor. Kadın oğluna bulaştırmış tedavideymiş. Geçenki hesabımda ortalama 4 kişiden hesap yapmış potansiyel korona taşıyıcısının Hendek’te sadece bu fabrika faz aldığımızda 48 olarak hesap etmiştim. Eğer bu gelen son bilgi doğruysa potansiyel vaka sayısı sadece fındık fabrikasındaki 100 kişi. Bu 100 kişiden kaçı kaç kişiyle temas etti Allah bilir.

ÖNCEKİ YAZIMI OKUMAK İÇİN DOKUNUN

Tek fındık fabrikası değil gelen bilgilere göre 2.OSB’de sayı vermeyim ama bazı fabrikalarda vakalar çıkmış.

Hantek bloklarında varmış iddiası

Hendek’in varı yoğu gözbebeği malum mahallesinde vakalar var(mış iddiası)

Sokağa çıkma yasağında gelen ekmekçilerde ne eldiven var ne maske paralar elden ele pideler kesmece değil seçmece usülü...

Bugün 1 Mayıs yasak başladı. Bakkalların kapanış saati 14:00 adam benim 24 saat açık iznim var deyip yasak masak takmıyor, diğeri kaçak maçak açılan marketler, yıllarca milletin kanını emen kumarhaneler, kahveler Hendek’te koronavirüs yok havasında işlerine devam ediyor.

Size yemin ediyorum dün yani 30 Nisan Perşembe akşamı saat 18:30 civarı cenaze köprüsünün ordan çarşı merkezine doğru yürüyen 65 değil, 75 değil en az 80 yaşında dede çarşı merkezine gidiyordu.

Hendek'te bir süper marketin önündeki bu görüntü...SEÇ,BEĞEN, DOKUN AL

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Dalı Başkanı Prof. Dr. Orhan Yıldız'ın şu sözlerini okursanız belki  bir umut...

Nasıl öldükleri görseydiniz sokağa çıkmazdınız

"Bazı insanlar devletin ısrarla 'Evde kal' çağrılarına rağmen durmaması büyük sıkıntı. Evde kalma çağrısına uymayan kişilerin, koronavirüs hastalarının nasıl ağır tedavi gördüğünü keşke görmesi mümkün olsa. Hastalar, aşamalı olarak şuurlarını kaybediyorlar, solunum zorluğu çekiyorlar, hava açlığı başlıyor.

Hastanede görevim olmasa eve kapanır kapımı kilitlerim...

"Açıkçası benim hastane görevim olmasa işin bitti deseler, koronavirüsten ölenlerin nasıl öldüğünü gördüğüm için kapımı kilitler kimseye açmam" 

VAR GERİSİNİ SİZ DÜŞÜNÜN…

Yaşım 36, 30 senedir Hendek’teyim bayan şoförler haricinde emniyet kemeri takan erkek nadir gördüm. %80’i kemer takmıyor ceza kesildiğini görmedim, 1tl vermemek için otoparka değil şehrin göbeğine trafiği kitleyen araç sahiplerine ceza kesildiğini görmedim…

HENDEK’TE KİMSE KURALLARA UYMUYOR BUNUN SEBEBİ İSE CEZALARIN TAM OLARAK UYGULANMAMASI.

SAYIN KAYMAKAMIM, SAYIN BAŞKANIM, SAYIN EMNİYET MÜDÜRÜM GEREKEN ALANLARDA YAPILMASI GEREKENİ SİZLER DAHA İYİ BİLİRSİNİZ. BEN SADECE GÖRDÜĞÜMÜ YAZDIM. SAYGILARIMLA

Diğer Yazıları

Hendek'e koronavirüs karantinası gelebilir