Hendek'te sigara içmenin yasak olduğu caddeler hangileri cezası ne kadar?

Hendek İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, Hendek’te sigara içilmesi yasak olan caddelerin isimleri açıklandı. Cezası 900 TL olan yasağa kimse uymuyor. Sigara içmenin yasak olduğu emniyet binasının yanından bilen insanlar ağızlarında sigara ile maskesiz geçip gidiyor ama ceza yazılmadığı için kimse umursamıyor.

Hendek'te sigara içmenin yasak olduğu caddeler hangileri cezası ne kadar?
21 Kasım 2020 - 12:54

HENDEK İlçe Hıfzıssıhha Kurulunun 12 Kasım 2020 günü 123 sayılı aldığı kararı ile sigara içilmeyecek olan cadde ve Parkların isimleri açıklandı. Peki yasaklı cadde ve sokaklarda sigara içmenin cezası ne kadar, hangi cadde ve sokaklarda sigara içme yasağı var?

-Muammer Sencer Caddesi

-Şehit A.Gaffar Okkan Caddesi

-Osman Yılmaz Caddesi(Cumhuriyet Alanı Bölgesi)

-Rasim Paşa Caddesi

-Sakarya Büyükşehir Otobüs terminali

-Alpaslan Türkeş Caddesi

-Hendek Belediyesi Şehirler Arası Otobüs Terminali

-Porf.Dr.Ayhan Kızıl Caddesi

-Mahalle Dolmuş Durağı

-Zeki Cömert Parkı

-Remzi Efendi Caddesi

-Çevre Yolu

HENDEK'TE SİGARA İÇME YASAĞI CEZASI NE KADAR?

Yasağa uymayanlara Kabahatler Kanunu’nun 32’nci ile Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddeleri kapsamında işlem yapılacak. Ülke genelinde açık alanlarda sigara içme yasağına uymayanlara kesilecek para cezası 900 TL olarak sabitlendi. Maske takmayanlara da aynı ceza kesiliyor.

SİGARA İÇME YASAĞINA KAFE-RESTORANLAR DAHİL Mİ?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında getirilen sigara yasağı mekanları kapsamıyor. Buna göre açık alanları veya bahçeleri bulunan mekanlarda sigara içilebilecek. Ancak mekanın önüne çıkılarak toplu halde bir arada bulunarak sigara içilmesi yasak olacak.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum