Hayatını kaybeden Rasim Öztekin kimdir aslen nereli, 2.eşi ve ilk karısı Pelin'in annesi kim

Pazar günü kalp krizi geçiren ünlü oyuncu Rasim Öztekin'in sağlık durumuna dair hastaneden açıklama gelmişti. Öztekin'in doktoru, anjiyo sonrası entübe edilip yoğun bakımda tedavi altına alınan usta oyuncunun durumunun ciddiyetini koruduğunu ve hayati tehlikesinin bulunduğunu dile getirmişti. Maalesef Rasim Öztekin hayatını kaybetti. Peki hayatını kaybeden Rasim Öztekin kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, ölüm sebebi ne? sorularının cevabı haberimizde.

Hayatını kaybeden Rasim Öztekin kimdir aslen nereli, 2.eşi ve ilk karısı Pelin'in annesi kim
08 Mart 2021 - 20:52 - Güncelleme: 09 Mart 2021 - 17:33
Usta oyuncu Rasim Öztekin, dün öğle saatlerinde kalp krizi geçirdi. Hemen hastanede tedavi altına alınan Öztekin'in sağlık durumunun iyi olduğunu akşam üzerine doğru oyuncu kızı Pelin Öztekin duyurdu. Fakat ardından Pelin Öztekin ,"Babam Rasim Öztekin için 0RH(-) kana ihtiyaç vardı. Acil bir durumda Kadıköy Siyami Ersek Hastanesi'ne gelebilecek kan bağışçıları benimle iletişime geçerse sevinirim" duyurusunu yapmıştı.

RASİM ÖZTEKİN VEFAT ETTİ

Tiyatro ve sinemanın usta oyuncusu Rasim Öztekin, dün öğle saatlerinde fenalaştı. Kalp kriz sonucu kalbi duran 62 yaşındaki sanatçı, ilk olarak Beykoz Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.


Yapılan müdahale sonrası kalbi çalıştırılan sanatçı, daha sonra İstanbul Doktor Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi'ne sevk edildi. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen Öztekin, akşam saatlerinde hayatını kaybetti.

Pelin Öztekin'in annesi kim?:  İki evlilik yapan Rasim Öztekin'in tek çocuğu ilk karısından oldu. Rasim Öztekin'in ilk eşinin ismi Zeynep Aslıhan İsbay'dı. Bu evliliğinden tek çocuğu olan kızı Pelin Öztekin dünyaya geldi. ANNESİNİN RESMİ İÇİN BURAYA DOKUNUN
 

RASİM ÖZTEKİN KİMDİR?


Türk sinema, tiyatro ve dizi projelerinde sayısız eserde rol alan usta oyuncu Rasim Öztekin 14 Ocak 1959’da dünyaya geldi.

Rasim Öztekin'in kızı Pelin Öztekin de kendisi gibi oyuncudur. Öztekin, İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulundan mezun oldu. Sanatçı, sahne yaşamında ilk deneyimlerini İstanbul Akademik Sanatçılar Topluluğu ve Kadıköy Halk Eğitim Merkezi ve Nöbetçi Tiyatro’da amatör çalışmalarla edindi. Ferhan Şensoy'un Ortaoyuncular topluluğunda profesyonel tiyatro sanatçılığına başladı. 2016 yılında Kel Hasan Efendi'nin kavuğu, Ferhan Şensoy tarafından kendisine devredildi. 20 Eylül 2020 tarihinde ise kavuğu Şevket Çoruh'a devretmiştir. 

1992-1995 yılları arasında televizyonlarda şov programları yaptı. 1994 yılında Gani Müjde ve Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı “2071’de Türkiye” adlı müzikali sahneye koyup oynadı. Tiyatronun yanı sıra, sinema ve dizi filmlerde de rol almıştır. TRT'ye program metin yazarlığı ve bir dönem Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır.

Sinemada Pardon, Şans Kapıyı Kırınca, GORA, Düğün Dernek, Kabadayı ve Tersine Dünya gibi yapımlarda yer almıştı.2005 yılında Esra Kazancıbaşı ile evlenen usta oyuncunun 1987 doğumlu kızı Pelin Öztekin'in annesi Zeynep Aslıhan İşbay'dır.


YORUMLAR

  • 0 Yorum