Halkbank 1375 adet personel alımı yapacağını duyurdu! Başvuru şartları neler? Haberimizde

Halkbank resmi internet sitesinden 1375 adet personel alımı yapacağını duyurdu. Bu alım 6 farklı kadro için yapılacak olup 81 ilden başvurular kabul edilecek. Başvuru şartları ve diğer tüm detaylar haberimizin devamında yer alıyor.

Halkbank 1375 adet personel alımı yapacağını duyurdu! Başvuru şartları neler? Haberimizde

Halkbank 1375 adet personel alımı yapacağını duyurdu! Başvuru şartları neler? Haberimizde: Halkbank resmi internet sitesinden 1375 adet personel alımı yapacağını duyurdu. Bu alım 6 farklı kadro için yapılacak olup 81 ilden başvurular kabul edilecek. Başvuru şartları ve diğer tüm detaylar haberimizin devamında yer alıyor.

Halkbank'ın yayınlamış olduğu ilanda Müfettiş Yardımcılığı, İç Kontrolör Yardımcılığı, Uzman Yardımcılığı, Bt Müfettiş Yardımcılığı, Bt İç Kontrolör Yardımcılığı ve Servis Görevlisi alanlarında toplamda 6 farklı kadroda istihdam edilmek üzere sınava tabi tutularak alım yapılacağı açıklandı. 

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Halkbank yapılacak alım doğrultusunda 6 farklı kadro için genel başvuru şartlarını yayınladı. Bu şartlar her kadro için geçerli olup Halkbank internet sitesinde yayınlanmıştır. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesi çerçevesinde belirtilen haklardan mahrum olmamak,

Tecil edilmiş olsalar dahi kasten işlenen suçlar ile, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlar ile zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, Devlet sırlarını açığa vurma, vergi kaçakçılığı veya vergi kaçakçılığına teşebbüs ya da iştirak suçlarından, bilişim alanında işlenen suçlardan hükümlü bulunmamak,

Bankacılık Kanunu’na göre bankalarda çalışması yasaklanmamış olmak,

Sağlık durumu açısından görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir hali bulunmamak; Türkiye'nin her yerinde görev yapmaya ve seyahat etmeye elverişli olduğunu, gerekli tahlil ve tetkiklerle belgelemek

Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış, muaf veya en az 31.12.2023 tarihine kadar tecilli olmak

Başka bir kuruma karşı zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmamak,

Banka tarafından yapılacak araştırma sonucunda; tutum, davranış ve özgeçmişleri bakımından bankacılık mesleğine uygun bulunmak.

Bu şartlara sahip olan herkes Halkbank'ın yayınlamış olduğu kadrolar için sınav başvurularında bulunabilirler.

6 FARKLI KADRO İÇİN SINAV İLANLARI

Halkbank'ın yayınlamış olduğu ilanda Müfettiş Yardımcılığı, İç Kontrolör Yardımcılığı, Uzman Yardımcılığı, Bt Müfettiş Yardımcılığı, Bt İç Kontrolör Yardımcılığı ve Servis Görevlisi alanlarında toplamda 6 farklı kadroda istihdam edilmek üzere sınava tabi tutularak alım yapılacağı açıklandı. İşte tüm sınav ilanları..

Halkbank 1375 adet personel alımı yapacağını duyurdu! Başvuru şartları neler? Haberimizde - Resim : 1

Halkbank 1375 adet personel alımı yapacağını duyurdu! Başvuru şartları neler? Haberimizde - Resim : 2

Halkbank 1375 adet personel alımı yapacağını duyurdu! Başvuru şartları neler? Haberimizde - Resim : 3

Yapılacak olan alımlar ile ilgili bir de özel şartlar mevcut. Özel şartlar ise Halkbank internet sitesinde şu şekilde verilmiştir;

Müfettiş Yardımcılığı, İç Kontrolör Yardımcılığı ve Uzman Yardımcılığı için toplumda 363 personel alımı yapılacak. Bu kadrolar için bazı özel şartlar mevcut. 

Müfettiş Yardımcılığı için; Üniversitelerin/yüksekokulların 4 yıllık eğitim veren ve Tablo-1’de belirtilen bölümlerinden mezun olmak ya da Şubat 2023 itibarıyla mezun olacağına dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıfta okuyor olmak, Tablo-1’de belirtilen Mühendislik bölümlerinin dışında kalan Mühendislik bölümlerinden mezun olmakla birlikte İşletme ya da Ekonomi dallarında yüksek lisans derecesi almış olmak şartları aranmaktadır.

İç Kontrolör Yardımcılığı için; Üniversitelerin/yüksekokulların 4 yıllık eğitim veren ve Tablo-1’de belirtilen bölümlerinden mezun olmak ya da Şubat 2023 itibarıyla mezun olacağına dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıfta okuyor olmak, Tablo-1’de belirtilen Mühendislik bölümlerinin dışında kalan Mühendislik bölümlerinden mezun olmakla birlikte İşletme ya da Ekonomi dallarında yüksek lisans derecesi almış olmak.

Uzman Yardımcılığı için; Üniversitelerin/yüksekokulların 4 yıllık eğitim veren ve Tablo-1’de belirtilen bölümlerinden mezun olmak ya da Şubat 2023 itibarıyla mezun olacağına dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıfta okuyor olmak, Tablo-1’de belirtilen Mühendislik bölümlerinin dışında kalan Mühendislik bölümlerinden mezun olmakla birlikte İşletme ya da Ekonomi dallarında yüksek lisans derecesi almış olmak gibi şartlar aranmaktadır.

BT Müfettiş Yardımcılığı için; Üniversitelerin/yüksekokulların 4 yıllık eğitim veren ve Tablo-1’de belirtilen bölümlerinden mezun olmak ya da Şubat 2023 itibarıyla mezun olacağına dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıfta okuyor olmak

BT İç Kontrolör Yardımcılığı için; Üniversitelerin/yüksekokulların 4 yıllık eğitim veren ve Tablo-2’de belirtilen bölümlerinden mezun olmak ya da Şubat 2023 itibarıyla mezun olacağına dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıfta okuyor olmak.

Halkbank kendi internet sitesinde belirtilen ilanda açıklanan kadrolar ve başvuru şartları bu şekildedir. Bu bilgiler Halkbank'ın internet sitesinden elde edilmiştir.

Etiketler: halkbank