Gülseren Budayıcıoğlu'nun dudak uçuklatan seans fiyatına yalanlama! Gülseren Budayıcıoğlu seans ücreti ne kadar?

Masumlar Apartmanı, Kırmızı Oda ve Camdaki Kız gibi ses getiren projelerle tanınan Psikiyatrist Gülseren Budayıcıoğlu, danışanlarından aldığı 20 dakikalık bir seans ücretinin 1200 TL olduğu iddiasına açıklık getirdi.

Gülseren Budayıcıoğlu'nun dudak uçuklatan seans fiyatına yalanlama! Gülseren Budayıcıoğlu seans ücreti ne kadar?

Dr. Gülseren Budayıcıoğlu; Masumlar Apartmanı, İstanbullu Gelin, Camdaki Kız ve Doğduğun Ev Kaderindir gibi efsane dizilerle tanınırlığını arttırdı. Budayıcıoğlu'nun kitaplarından uyarlama olan diziler, seyirciyi her hafta ekrana kilitliyor. Gülseren Budayıcıoğlu, seans ücretinin pahalılığı konusunda ortaya atılan iddialar karşısında sessizliğini bozdu.

SEANS ÜCRETİ 1200 TL Mİ?

Gülseren Budayıcıoğlu, 2005 yılında Ankara'da kurduğu Özel Madalyon Psikiyatri Merkezi’nde danışanlarıyla birebir iletişim kuruyor. Son dönemlerde kitap uyarlamaları nedeniyle yoğun olduğunu ve psikiyatri merkezine yeterince vakit ayıramadığını belirten Budayıcıoğlu, 20 dakikalık seans ücretinin 1200 TL olduğu yönündeki iddialara açıklık getirdi.

FATİH ALTAYLI'YA KONUŞTU

Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtlayan Gülseren Budayıcıoğlu, Altaylı'nın ''Aslında sizi davet etmeye niyetim yoktu. Tedaviye gelmeye düşünüyordum ama sonra öğrendim ki 20 dakikalık viziteniz 1200 TL imiş. Dedim ki; programa gelsin konuşuruz. Bana bir de reçete yazar'' sözleri karşısında güldü.

Seans ücreti hakkında açıklama yapma gereği duyan ünlü psikiyatrist, ''Bu doğru değil, pandemi başladığından beri hiç hasta bakmadım, kliniğe gitmedim. Ben de okuyunca, 'Vay hakikaten dudak uçuklatıcı fiyatlar' dedim'' açıklamasında bulundu. Budayıcıoğlu, yoğunluktan dolayı danışanlarıyla online görüşme yaptığını belirtti.

GÜLSEREN BUDAYICIOĞLU KİMDİR?

1947 yılında Ankara'da doğan Gülseren Budayıcıoğlu TED Ankara Koleji'nde okudu. 1966 yılında Ankara Tıp Fakültesi'ne başlayan Budayıcıoğlu, bir dönem TRT ekranlarında sunuculuk yaptı.

1973 yılında TRT'den istifa eden ünlü doktor, Hacettepe Üniversitesi Psikiyatri bölümünde asistanlık yapmaya başladı. Ardından Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında Psikiyatri Uzmanı oldu. 1982'ye kadar Hacettepe Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan Budayıcıoğlu, üniversiteden ayrılıp 23 yıl boyunca serbest hekim olarak çalıştı. 2005 yılında ise Madalyon Psikiyatri Merkezi'ni kurdu.

Çeşitli bireyler ve hastalıklarla karşılaşan Budayıcıoğlu, danışanlarının isimlerini, yaşlarını ve yaşadıkları şehri değiştirerek, sıra dışı yaşamlarını kitap haline getirdi. Gülseren Budayıcıoğlu'nu Türkiye'ye tanıtan ilk dizi, ünlü doktorun 'Hayata Dön' kitabından esinlenilen İstanbullu Gelin oldu. Ardından, 2019 yılında Doğduğun Ev Kaderindir dizisi işlendi. Doğduğun Ev Kaderindir'de, Budayıcıoğlu'nun Camdaki Kız kitabından ilham alındı. Budayıcıoğlu'nu ilham alan projelerin sonu gelmedi. Kırmızı Oda, Masumlar Apartmanı, Camdaki Kız dizileri de, Budayıcıoğlu'nun kitaplarından uyarlandı.