Gram altın 600 lira olacak Uzmanından bomba tahmin

Altın fiyatlarındaki yükseliş hız kesmeden devam ederken önemli tahminler de art arda yapılıyor. Adana Kuyumcular Odası Başkanı Oğuz Başman altın fiyatlarında düşüşün beklenmediğini aksine yıl sonuna kadar daha da artış olacağını iddia etti.

Gram altın 600 lira olacak Uzmanından bomba tahmin
08 Ağustos 2020 - 01:51 - Güncelleme: 08 Ağustos 2020 - 02:02
Koronavirüs salgınına yönelik ikinci dalga endişeleri ve ABD ile Çin arasında devam eden gerilimin desteklediği altın fiyatlarında rekorlar devam ederken altının ons fiyatı psikolojik seviye olan 2 bin doları aştı. Türkiye’de ise altının gram fiyatı son 1 haftada 443 liradan 483 liraya çıktı.

“1 aydır rekora doymuyor”

Adana Kuyumcular Odası Başkanı Oğuz Başman, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Altın yaklaşık 1 aydır rekora doymuyor. Yeni yeni rekorlara koşuyor. Çünkü dünyada pandemi tehlikesi hala bitmedi ve devam etmekte. Bu da dünyanın gelişmiş ülke ekonomilerini olumsuz etkileyeceği apaçık ortada. Bu nedenle dünyadaki genel olarak bütün ekonomik hareketler altındaki ivmenin yukarı doğru seyredeceğine işaret etmekte. Yanı sıra dünya genelinde faizlerin düşük olması, doların euro karşısında değer kaybediyor olması yine güvenli liman olarak görülen altına yönlenmeye arttırmaktadır” diye konuştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum