Futbol federasyonundan sıcak karar! Ligler bu yıl bu şekilde tamamlanacak

Türkiye'de Kahramanmaraş merkezli deprem sonrasında Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından alınan kararlar paylaşıldı.

Futbol federasyonundan sıcak karar! Ligler bu yıl bu şekilde tamamlanacak

Futbol federasyonundan sıcak karar! Ligler bu yıl bu şekilde tamamlanacak - Türkiye'de Kahramanmaraş merkezli deprem sonrasında Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından alınan kararlar paylaşıldı. Federasyon tarafından ligden çekilen kulüpler ve kulüplerde oynayan oyuncuların tescil durumlarına dair de detaylar da belli oldu.

TFF'nin internet sitesinden yapılan açıklamada, "Federasyonumuzun talebi ve FIFA'nın onayı ile 5 Mart 2023 tarihine kadar uzatılan 2022-2023 İkinci Transfer ve Tescil Dönemi kararına ilave olarak, deprem felaketi nedeniyle ligden çekilme talebi kabul edilen kulüplerde tescilli futbolcularının bu sezon dört farklı kulübe tescil edilebilmesine ve aynı veya farklı ligde üç kulübün müsabakalarında oynayabilmelerine izin verilmiştir" denildi.

Öte yandan, Spor Toto Süper Lig ve Spor Toto 1. Lig kulüplerinde tescilli futbolcuların kulübü ile transfer edecek kulübün anlaşması ve ilgili futbol federasyonunun onay vermesi halinde, 5 Mart 2023 tarihine kadar uluslararası transfer gerçekleştirebilecekler.

Açıklamada ayrıca, "TFF'nin almış olduğu kararla, ligden çekilen kulüplerde tescilli teknik adamlar bu sezonda üç kulüp adına tescil edilebilecektir" ifadeleri kullanıldı.

Yapılan bu açıklamalar sonrasında ise 5 Mart 2023 tarihine kadar ara transfer dönemi devam edecek ve sonrasında ise ligler de bu tarihlerde başlayacak.

Etiketler: tff