Formula 1'in efsane ismi Michael Schumacher’in belgeseli için tarih belli oldu

Bir dönemin efsane F1 yarış pilotu ekranlarda izleyicileri ile buluşacak.

Almanya'da doğmuş Michael Schumacher 7 kez dünya şampiyonu olmuş Formula1 pilotudur. F1 Dünya Şampiyonluğuna ulaşmayı başaran ilk Alman pilottur. F1'in Almanya'da ve Dünya'da yayılmasında, sporun ciddi bir izleyici kitlesine ulaşmasında büyük payı vardır.

Tarihin en iyi pilotlarından biri olarak görülmektedir. Islak pistlerde sergilediği performanslarından dolayı ''Rain Master'' (Yağmur ustası) lakabı takılmıştır. Uluslararası Otomobil Federasyonu'nun (FIA) 2006 yılında düzenlediği ankette Formula 1 taraftarları tarafından, sezonun en popüler pilotu olarak seçilmiştir. 2020 yılında F1'in, 70. yılı için yaptığı büyük ankette F1 Tarihinin "En etkili ismi" olarak seçilmiştir.

Bir dönemin efsanesi belgesele konu oluyor

İlk olarak 2019 yılında duyurulan belgesel, Çarşamba günü Netflix’te F1 tutkunları ile buluşacak. Yedi kez dünya şampiyonunun hayatını ve yarış kariyerini konu edinen yapım, bir dönemin efsanesini ekranlara taşıyacak.

Belgeselde Schumacher’in eşi, erkek kardeşi ve babası de dahil olmak üzere aile üyeleriyle özel röportajlara yer verilecek. Ayrıca belgesel de, Bernie Ecclestone, Damon Hill ve David Coulthard gibi F1’in ünlü isimleri de izleyicilerle buluşacak.

2014 yılında bir kayak kazası geçirmesinin ardından medyadan uzak tutulan Michael Schumacher ile ilgili ailesi pek çok ayrıntıyı kamuoyundan uzak tutmayı tercih etti. Ailenin onayı ile yapılmış tek belgesel olma özelliğini taşıyacak yeni yapımın motorsporları tutkunları için duygusal anlar yaşatması bekleniyor.

15 Eylül Çarşamba günü Netflix’te yayınlanacak belgeseli hayranları sabırsızlıkla beklemeye başladı.