Fatih Altaylı Özgür Özel’e Verdiği Tepkisiyle Olay Oldu! Vauv, Enteresan, İlginç…

Gazeteci Fatih Altaylı, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i çok konuşulan sözlerle eleştirdi. Fatih Altaylı duydukları karşısında önce ‘sahiden mi’ ardından da ‘vauv’ dedi. Altaylı’nın bu tepkisi sosyal medyada gündem oldu. 

Gazeteci Fatih Altaylı, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in geçtiğimiz günlerde Halk TV’de katıldığı programda Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ilgili sözlerine tepki gösterdi.

Özgür Özel Ne Demişti?

Halk TV’de İsmail Küçükkaya’ya konuk olan CHP lideri Özgür Özel, “Erdoğan istemez miydi emekliye zam yapsın. Çünkü geçen seçim ekonomisiyle ülke büyük bir krizde. Para yok. Yapamadı.” demişti.  

CHP lideri Özel yine aynı programda, “Kesinleşmiş, ödenmek üzere tahakkuku çıkmış verginin 666 milyarını affettiler. Neden? Teşvik adı altında. Bir kere o para var. Bu bir tercih. Bugünkü hükümet o parayı zengin müteahhitlere verdi. Krizi aşsınlar diye. Ben olsam emekliye verirdim.” ifadelerini kullanmıştı.

Fatih Altaylı’nın Tepkisi Olay Oldu

Kendisine ait Youtube kanalında yayınlarını sürdüren gazeteci Fatih Altaylı’dan Özgür Özel’in bu sözlerine tepki geldi. 

Fatih Altaylı konuyla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:

“Sahiden mi? Vauv, enteresan, ilginç…”

“Bu Özgür Özel CHP'nin genel başkanı mı yoksa AK Parti'nin yeni sözcüsü mü? Hangisi bu. Ben böyle bir şey görmedim hayatımda. CHP Genel Başkanı Özgür Özel AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapamadıkları için onun adına halkı 'niye yapamadığı' konusunda ikna mı etmeye çalıştı? Sahiden mi? Vauv, enteresan, ilginç... O zaman şöyle yapsınlar; CHP ile AK Parti'yi birleştirsinler. Tek parti olsunlar. Cumhuriyet AK Partisi olsun mesela. CAK Partisi, konuda kapansın…”

Fatih Altaylı bu sözlerinin ardından kısa sürede gündem oldu.