Fahrettin Koca açıkladı! Kaç kişiye koronavirüs aşısı yapıldı? Aşı başvurusu nasıl yapılır

Türkiye'de koronavirüs aşılaması bugün sabah saatlerinde başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ilk gün kaç kişiye koronavirüs aşısı yapıldığını açıkladı. Detaylar haberimizde...

Fahrettin Koca açıkladı! Kaç kişiye koronavirüs aşısı yapıldı? Aşı başvurusu nasıl yapılır
14 Ocak 2021 - 16:54
Türkiye'de koronavirüs aşılaması bugün sabah saatlerinde başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamasında, "Şu an itibarıyla birinci doz aşısını olan sağlık çalışanı sayısı 100 bini geçti" dedi.

Bakan Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Şuan itibariyle 1. doz aşısını olan sağlık çalışanı sayısı 100.000'i geçti. Türkiye aşı programı uygulamakta güçlü bir alt yapıya sahiptir. Bu güce inanan, destek veren herkese teşekkür ederim" dedi.Bakanlık, aşılanan kişi sayısının anlık takip edilebildiği 'Covid-19 Aşısı Bilgilendirme Platformu' oluşturdu. Platformda ülke genelinde toplam aşılanan kişi sayısı canlı olarak takip edilebiliyor.

Buna göre, dün akşam ilk Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Bilim Kurulu üyelerine yapılan Covid-19 aşısı, şimdiye kadar 100 bin sağlık çalışanına uygulandı.

Aşı olma öncelik sırası listesi


Sağlık Bakanlığı covid19asi.saglik.gov.tr adresinde aşı olacak meslek gruplarının sıralı listesini paylaştı. Listenin yayınladığı sayfada, "Hastalığa maruz kalma, hastalığı ağır geçirme ve bulaştırma riskleri ile hastalığın toplumsal yaşamın işleyişi üzerindeki olumsuz etkisi değerlendirilerek COVID-19 aşısı uygulanacak gruplar belirlenmiş olup bu gruplara sırasıyla uygulanacaktır" açıklaması yapıldı.
YORUMLAR

  • 0 Yorum