Emeklilere ek ödeme! 1 Nisandan itibaren başlıyor

Yeni düzenleme ile emeklilere 1 Nisan tarihinden itibaren ek ödeme yapılacak. Uzman erbaşlar, yaş haddini doldurdukları yılın ağustos ayı içinde emekliye sevk edilecekler. Yeni düzenlemeye göre de 1 Nisan'dan itibaren 100 liralık ek ödemeden emekliler de yararlanacak.

Emeklilere ek ödeme! 1 Nisandan itibaren başlıyor
28 Mart 2021 - 12:40

Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun 5 Mart 2021 günü Resmî Gazete'de yürürlüğe girdi. Uzman erbaşlarla ilgili SGK uygulamalarında düzenleme yapılırken emeklilik ve intibak işlemleri de düzenlendi. 

Uzman erbaşlar, 55 yaşını doldurdukları tarihe kadar çalışabilecek ve bu yaşı doldurdukları tarih itibariyle yaş haddinden emekliye sevk edilecekler. Uzman erbaşların yaş haddinin tespitinde, doğum tarihlerinde ay ve gün yazılı olmayanların emeklilik işlemlerinde doğum tarihi 1 Temmuz olarak kabul edilecek.

1 Nisan'da hayata geçirilecek

Emeklilik düzenlemesinde, ek ödeme uygulaması da hayata geçirildi. Uzman erbaşlar, yaş haddini doldurdukları yılın ağustos ayı içinde emekliye sevk edilecekler. Yeni düzenlemeye göre de 1 Nisan'dan itibaren 100 liralık ek ödemeden emekliler de yararlanacak. 


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Vahap
    3 hafta önce
    Sakın,sakın emeklilerle dalga geçmeyin, 100,tl.yi kendinize bırakın,,