Ekrem İmamoğlu'na Mansur Yavaş Sorusu! Aranızda Rekabet Var Mı? Diye Soruldu Olmaz Mı Diye Başladı...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, tv100'de yayınlanan "Candaş Tolga Işık ile Az Önce Konuştum" programına konuk oldu. Programda, İmamoğlu’na Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile arasında rekabet olup olmadığı soruldu.

Ekrem İmamoğlu'na Mansur Yavaş Sorusu! Aranızda Rekabet Var Mı? Diye Soruldu Olmaz Mı Diye Başladı...

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, tv100'de ekrana gelen Candaş Tolga Işık'la Az Önce Konuştum programının canlı yayın konuğu oldu. Programda İmamoğlu, Candaş Tolga Işık'ın sorularını yanıtladı.

Candaş Tolga Işık, Ekrem İmamoğlu'na, “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’la aranızda bir rekabet var mı?” sorusunu sordu.

İlk Günden Beri Var

İmamoğlu ise verdiği cevapta şu ifadeleri kullandı:

“Olmaz olur mu ilk günden beri var ama bizimki hizmet rekabeti. Millet nereden çıkarıyor o rekabeti? Bizim aramızdaki rekabet sayın Yavaş'la olsa olsa hizmet rekabeti olur. Daha iyi hizmet nasıl ederiz? Bu da şöyle bir rekabet; Benim cebimde bir formül var onu göstermiyorum. Bu soruyu ben biliyorum ona göstermeyeyim değil yani.

Kimse Böyle Bir Şey Beklemesin

Ortak çalışıyoruz. Biz inşallah bu dönemde de müzakere masalarımızı daha da güçlendireceğiz. Belki 40 kez toplantı yaptık 11 Büyükşehir Belediye Başkanlarımızla. Bizim aramızda münakaşa, çekişme olmaz. Bizim aramızda muhabbet olur, dostluk olur. Kimse böyle bir şey beklemesin.”