Ekim 2021 sıfır otomobil fiyatları açıklanmaya başladı: İşte en popüler modellerin güncel fiyatları

Ekim ayının gelmesiyle otomobil şirketleri fiyat listelerini güncellemeye başladılar. Yeni fiyatlara baktığımızda ise sıfır araçlara ciddi oranlarda zam yapıldığını görüyoruz. Renault Clio'dan Seat Leon'a kadar çok tutulan modeller, adeta zam konusunda birbirleriyle yarışmaya başlamış durumda.

Ekim 2021 sıfır otomobil fiyatları açıklanmaya başladı: İşte en popüler modellerin güncel fiyatları

Ekim ayına girmemizle birlikte yeni bir sıfır otomobil sahibi olmak isteyen tüketiciler, ülkemizde hizmet veren markaların internet sitelerine akın ettiler. Zira şirketler, her ay yaptıkları gibi ekim ayı için de fiyat güncellemelerini yapmaya başladılar. Ancak görünen o ki ekim ayı, otomobil satın almanın daha da hayal olacağı bir dönem olacak. Fiyatlarını güncelleyen bazı markalar, otomobillerine ciddi oranlarda zam yapmış durumdalar.

Otomotiv şirketlerinin internet sitelerine genel olarak göz attığımızda, bazı markaların hala yeni fiyatları açıklamadıklarını görüyoruz. Bunun nedeni nabız yoklamak olacağı gibi, çalışmalarını sürdürüyor da olabilirler. Ancak nabız yokluyorlarsa durumun pek de iyi olmadığını açıkça ifade edebiliriz çünkü sosyal medya kullanıcıları, sıfır araç fiyatlarına gelen zamlara tepki göstermeye başlamış durumdalar...

İŞTE 1 EKİM İTİBARIYLA ZAMLANAN BAZI SIFIR OTOMOBİLLER

 

PEUGEOT 308

Son dönemlerin en dikkat çeken otomobil markalarından bir tanesi olan Peugeot, sevilen hatchback'i 308'e zam yaptı. Eylül ayında bir önceki modeli 243 bin 300 TL'den satın alınabilen aracın yeni modelinin fiyatı, şirketin internet sitesinde yer alan son verilere göre 322 bin TL olarak belirlendi.

 

SEAT LEON

Türkiye'de sevilen bir otomobil markası olan Seat, en popüler modeli Leon'a ciddi bir zam yapmış durumda. Eylül ayındaki durum ile ekim arasındaki güncel fiyata baktığımızda, Leon'un neredeyse her versiyonuna 10 bin TL civarı zam gelmiş durumda. Bu bağlamda; eylül ayında 244 bin TL etikete sahip olan Seat Leon Style, ekim ayı itibarıyla 255 bin TL'ye satılmaya başladı..

 

 

RENAULT CLİO

 

 Piyasaya kıyasla nispeten uygun fiyatlı bir araç olarak bilinen Renault da ekim ayında zamlanan araçlar arasında yer alıyor. Eylül ayında 169 bin 900 TL karşılığında satın alınabilen Renault Clio Joy 1.0 Sce, 1 Ekim itibarıyla 178 bin TL'ye ulaşmış durumda.

 

OPEL CORSA

Opel Corsa'nın Elegance 1.2 Benzinli AT-8 versiyonu, eylül ayında 234 bin 900 TL'ye satın alınıyordu. Aracın 1 Ekim tarihli fiyatı ise 243 bin 400 TL'ye ulaşmış durumda.