Ege Denizi'nde yeni bir deprem meydana geldi.

Son dakika gelen deprem haberine göre 6.6 büyüklüğünde sarsılan Ege Denizi'nde yeni bir deprem meydana geldi. İşte detaylar...

Ege Denizi'nde yeni bir deprem meydana geldi.
Editör: admin
30 Ekim 2020 - 21:11 - Güncelleme: 30 Ekim 2020 - 21:27

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), saat 18.14'te Aydın'ın Kuşadası ilçesi yakınlarında 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu.

Başkanlığın internet sitesinde yer alan açıklamaya göre deprem, Ege Denizi'nde Kuşadası'na 20,3 kilometre uzakta, yerin 7,73 kilometre derinliğinde meydana geldi. Ali Yerlikaya: 6.6 büyüklüğünde deprem

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ise ''AFAD verilerine göre; saat 14.51'de merkez üssü Ege Denizi- Seferihisar olan 6.6 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir. İstanbul'da da hissedilen depremle ilgili olarak herhangi bir olumsuzluk bildirilmemiştir. Tüm vatandaşlarımıza ve İzmir’e geçmiş olsun.'' açıklaması yaptı.


 

''Buca ve Bayraklı'da bazı binaların yıkıldığı ihbarını aldık''

NTV canlı yayınına telefonla bağlanan İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Buğra Gökçe, ''Buca ve Bayraklı'da bazı binaların yıkıldığı ihbarını aldık'' dedi. 

''Bornova'nın merkezinde sıkıntı yok''

NTV yayınına bağlanan Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ ise, ''Bayraklı tarafında yıkık bina sayısı fazla. 4 katlı binanın yıkıldığını biliyoruz. Yıkılan bina için sahaya çıkıyoruz. Bornova'nın merkezinde sıkıntı yok'' diye konuştu. Bayraklı ilçesinde deprem nedeniyle çöken bir binada arama kurtarma çalışması başlatıldı.

''Deniz taştı, büyük bir ihtimalle can kaybı var''

NTV yayınına telefonla bağlanan Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin ''Deniz taştı. Büyük bir ihtimalle can kaybı var. Açıkta olan balıkçılar varmış onlardan haber alınamıyor. Denizde balıkta olan balıkçılarımıza ulaşılamıyor'' şeklinde konuştu.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum