EDHO Hayriye Ana Hızır'ın annesi öldü mü? Diziden neden çıktı? Sabina Toziya'dan kötü haber!

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin Hayriye Ana'sı Sabina Toziya'nın beyninde tümör çıktığı öğrenildi. Ameliyat edilen oyuncu, EDHO'ya veda edecek mi? EDHO'nun Hayriye Ana'sı Sabina Toziya'dan kötü haber. ATV ekranlarının en sevilen yapımlarından olan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz yılbaşı tatilinin ardından 6. sezonu ile ekran macerasına devam edecek. Set ekibi ve oyuncular büyük hazırlığın içinde yer alırken başrol oyuncusundan kötü haber geldi.

EDHO Hayriye Ana Hızır'ın annesi öldü mü? Diziden neden çıktı? Sabina Toziya'dan kötü haber!
18 Ocak 2021 - 21:31 - Güncelleme: 24 Ocak 2021 - 18:37
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın Hayriye'si Sabina Toziya'nın beyninde tümör tespit edildi. 72 yaşındaki oyuncunun ameliyatını Makedonya Sağlık Bakanı yaptı. Sabina Toziya yılbaşı molasında ülkesi Makedonya'ya gitmişti. Toziya dönüş hazırlığı yaptığı sırada bayıldı ve hastaneye kaldırıldı. Doktorlar Toziya'nın beyninde bir tümör tespit etti ve Sabina Toziya'yı ameliyata aldı. 10 saat süren ameliyattan sonra tümör tamamen temizlendi. Dört gün yoğun bakımda kalan oyuncu daha sonra normal servise çıkarıldı, Sabina Toziya'nın bugün evine götürüleceği öğrenildi.

TV100'de yer alan habere göre; başarılı geçen ameliyatın ardından Toziya'nın sağ tarafının felçli olduğu belirtildi. Fizik tedaviyle eski sağlığına kavuşması beklenen Toziya'nın beynindeki tümörün habis olup olmadığı ve kemoterapi ya da radyoterapi görüp görmeyeceği ise bugün belli olacak.Ünlü oyuncunun daha öncesinde beynindeki tümörün varlığını hiçbir şekilde hissetmediği, baş ağrısı, yorgunluk ve bulantı gibi şikâyetinin olmadığı belirtildi. Öte yandan gelişmelerin ardından senaryo da değişti. Hastalığının durumu göz önüne alınarak Toziya'nın cenaze sahnesi yazıldı. Dizi ekibi 4 gündür değişen senaryodaki yas ve cenaze töreni sahnelerini yetiştirmek için ara vermeden çalıştı.Hayriye Çakırbeyli Sabina Toziya kim, aslen nereli?

ATV ekranlarında yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Hayriye Çakırbeyli karakterini canlandıran Sabina Toziya hakkında bilmek istediğiniz tüm detayları haberimizde. Sabina Toziya, 17 Nisan 1946 yılında Üsküp'te dünyaya gelmiştir. Tam olarak adı; Sabina Ajrula Tozija'dır.

Sabina Toziya, 17 Nisan 1946 yılında Üsküp'te dünyaya gelmiştir. Tam olarak adı; Sabina Ajrula Tozija'dır.

Sabina Toziya, Üsküp Devlet Tiyatrosunda oyunculuk eğitimi almıştır. 


Üsküp, Makedonya ve Yugoslavya'da oyunculuk yapan Sabina Toziya Türkiye'de ilk kez Star TV ekranlarında yayınlanan Muhteşem Yüzyıl dizisi ile televizyon ekranlarında yer almaya başlamıştır. 

Sabina Toziya ayrıca ülkemizde 1976 yılı yapımlı Öyle Olsun ve 2016 yapımı Annemin Yarası isimli filmlerde de rol almıştır. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Hayriye Çakırbeyli karakterine hayat veren Sabina Toziya, 1.65 metre boyunda, 73 kilo ve Koç burcudur.

Sabina Toziya'nın rol aldığı diziler ve filmler:

2018 – Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Hayriye Çakırbeyli) (TV Dizisi)

2016 – Annemin Yarası (Mevlide) (Sinema Filmi)

2015 – Muhteşem Yüzyıl Afife Hatun (TV Dizisi)

YORUMLAR

  • 0 Yorum