Bomba iddia ABD destekli Kolombiya bu gece Veneuzella'ya saldıracak Sınıra tank, uçak, helikopter ve asker yığdılar

Türkiye hayranlığı ile bilinen Nikolas Madura vatandaşlarına seslendi: ‘Savaşa hazır olun’ ifadelerini kullandı. Amerika destekli saldırıyı Kolombiya bu gece veya sabaha karşı gerçekleştirecek. 

Editör: admin
06 Nisan 2020 - 14:40 - Güncelleme: 06 Nisan 2020 - 15:05

Tüm dünyayı etkisi altına alan her gün binlerce kişiyi öldüren koronavirüsü fırsat bilen Kolombiya, Amerika’nın desteğiyle sınıra asker, tank, savaş uçakları, helikopter ve asker yığdı. İddialara göre Amerikan’ın ve Kolombiya’nın Veneuzela hükümetini yıkmak için bu gece veya sabaha karşı saldırması bekleniyor. 

Veneuzella nerede;  Venezuela, Güney Amerika'da yer alan bir ülkedir. Resmi adı İspanyolcada República Bolivariana de Venezuela olup Bolivarcı Venezuela Cumhuriyeti anlamına gelir. Kuzeyinde Karayip Denizi, doğusunda Guyana, güneyinde Brezilya ve batısında Kolombiya bulunan bir Güney Amerika ülkesidir.

Kolombiya ve Amerika Veneuzela’ya neden saldırıyor; Kolombiya’nın yıllardır arasında bir sorun var. Bu sorunlardan en önemlisi uyuşturucu kartelleri. Amerika ise hükümeti devirmek istiyor.

Madura Veneuzellara seslendi: Savaşa hazır olun İşte Madura'nın o konuşması.

Amerika daha önce de yapmıştı.

ABD destekli Guaido'nun, başkanlığına yeniden seçilmek istediği ve Bolivarcı Ulusal Muhafız Gücü (GNB) mensuplarının güvenlik kordonuyla çevirerek oylamaya engel olduğu AN'de yeni başkan belirlendi. 
Guaido dahil birçok muhalif milletvekilinin giremediği parlamentoda, iktidardaki Venezuela Birleşik Sosyalist Partisi milletvekillerinin de desteğiyle muhalif Luis Parra yemin etti. 
Parra'yı başkanlığa taşıyan ve Guaido'nun yönetimini sona erdiren oturumda oylama yapılıp yapılmadığı bilinmiyor.
 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum