Almanya'da flaş iddia

Almanya'da koronavirüse karşı alınan önlemlerin arttırılması kapsamında eyalet başkanlarından sokağa çıkma ya sağı önerisi geldi.

Editör: admin
19 Mart 2020 - 23:54 - Güncelleme: 20 Mart 2020 - 03:30

Çin’de ortaya çıkan ve hızla Avrupa’yı etkisi altına alan koronavirüsü salgını nedeniyle Almanya’da salgının yayılma hızının yavaşlatılabilmesi için alınan tedbirin giderek artması dikkat çekti.

Almanya genelinde eyalet başbakanlarından korona virüsle mücadele kapsamında alınan tedbirlere ek olarak so kağa çıkma ya sağının getirilebileceği yönünde açıklamalar geldi.

Tedbirler yetersiz kalırsa uygulanacak

Kuzey Ren Vestfalya Eyalet Başbakanı Armin Lachet ve Bavyera Eyalet Başbakanı Markus Söder, virüsle mücadele kapsamında tedbirlerin arttırılması için sokağa çıkma yasağının gündemde olduğunu bildirdi.

Ülke genelinde diğer eyalet başbakanlarından da benzer açıklamalar gelirken bilinmeyen bir düş manla sav aşıldığının altı çizildi. Eyalet başbakanları şu ana kadar alınan tedbirlerin yetersiz kalması durumunda her an daha sert kuralların getirileceği, sokağa çıkma yasağının yürürlüğe koyulmasından çekinilmeyeceği bildirildi.

Almanya Savunma Bakanı Annegret Kramp-Karrenbauer yaptığı açıklamada, salgının öngörülenden daha uzun bir süre devam etmesinin beklendiğini, bu nedenle Alman ordusunun hazır bulundurulduğunu bildirdi.

Bakan Kramp-Karrenbauer, ordunun virüs taşıyan hastaları sağlık merkezine götüreceğini, tedavisine kadar her aşamada yardımcı olacağını aktardı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum