Depremzedelerin protesto ettiği Lütfü Savaş'tan açıklama: Yarın açıklama yapacağım

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin birinci yıl dönümünde bugün Hatay'da katıldığı anma programında depremzedeler tarafından protesto edilen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş açıklama yaptı. Yarın basın toplantısı düzenleyeceğini belirten Savaş, "Bilerek ve isteyerek siyasi malzeme haline getirmeye çalışanlara Hatay’da fırsat vermeyeceğiz." dedi.

Depremzedelerin protesto ettiği Lütfü Savaş'tan açıklama: Yarın açıklama yapacağım

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin büyük yıkıma uğrattığı Hatay'da bugün depremzedeler tarafından protesto edilen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş sessizliğini bozdu. 

31 Mart yerel seçimleri için yeniden CHP'den belediye başkan adayı gösterilen Lütfü Savaş uzun bir süredir, deprem sonrası vatandaşlarla yeteri kadar ilgilenmediği için tepkiler odağında olan isimler arasında yer alıyor. 

6 Şubat anma programında vatandaşların protestolarına maruz kalan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Kahramanmaraş merkezli depremlerin birinci yıl dönümü nedeniyle sosyal medya platformu X hesabından açıklamada bulundu.

Siyasi malzemeye fırsat vermeyeceğiz

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, “Bugün on binlerce canımızın matemini tutarken acımızı bilerek ve isteyerek siyasi malzeme haline getirmeye çalışanlara Hatay’da fırsat vermeyeceğiz. Ne yaparlarsa yapsınlar ayrışmayacak ve her zaman dayanışmayla ayakta kalacağız.” dedi. 

Yarın basın toplantısı düzenleyeceğim

Yarın basın toplantısı düzenleyeceğini belirten Savaş, şunları kaydetti: 

“Bugün on binlerce canımızın matemini tutarken acımızı bilerek ve isteyerek siyasi malzeme haline getirmeye çalışanlara Hatay’da fırsat vermeyeceğiz. Hiçbir siyasi rant, Hatay’dan değerli değildir. Bizim acılarımız da mutluluklarımız da ortak. Ne yaparlarsa yapsınlar ayrışmayacak ve her zaman dayanışmayla ayakta kalacağız. Yarın saat 15:00’te, Hatay’ın mevcut durumuna ve bundan sonra yapacağımız çalışmalara ilişkin basın toplantısı düzenleyeceğim.”

 

Etiketler: Lütfü Savaş, Deprem, Hatay