Davutoğlu: "Beyaz Sayfa Açalım Derse Görüşürüm" dedi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘beyaz sayfa açalım’ teklifi gelirse ne dersiniz” sorusuna yanıt verdi.

Davutoğlu:

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, katıldığı bir televizyon programında kendisine yöneltilen "Erdoğan'dan 'beyaz sayfa açalım' teklifi gelirse ne dersiniz" sorusuna "Görüşürüm" yanıtını verdi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, TV5'te Mustafa Yılmaz'ın 'Kulis Ankara' programına katıldı.

Programda hem partisinin durumu hem de Türkiye gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Davutoğlu, Mustafa Yılmaz'ın "Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'beyaz sayfa açalım' teklifi gelirse ne dersiniz" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Görüşürüm, Mevlana'nın talebesiyim ben, gel derim kimseye git demem. Görüşürüz herkesle ama işbirliği ilkesel bir konudur. İşbirliği ve destek ayrı şey, ittifak ayrı şey. Getirsinler temiz siyaset ama ciddi şekilde. Devletteki ailelerin etkisini dışarı alsınlar, alkışlarız. Sonuna kadar destekleriz. Eylemi görmemiz lazım. Düzelsinler, doğru davransınlar, alkışlarız. İttifak meselesi ise seçim ortamında görüşülecek bir şeydir. Onlarla birlikte bir şeyler düzeleceğine olan inancımı kaybettiğim için partiden ayrıldım."