- - - Sponsorlu Bağlantılar - - -

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ödemeler 1 ay daha uzatıldı Sokağa çıkma yasağı geldi mi?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanmıştı. Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüs tedbirleri kapmasında alınan yeni kararları açıkladı

- - - Sponsorlu Bağlantılar - - -

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ödemeler 1 ay daha uzatıldı Sokağa çıkma yasağı geldi mi?
Editör: admin
29 Haziran 2020 - 18:37 - Güncelleme: 29 Haziran 2020 - 19:00

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bir araya geldi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki kabine toplantısı, saat 15.15'te başlayan Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabine sonrası konuşmasından satır başları;

''Devlet Bahçeli'ye şükranlarımı sunuyorum''

Hamd olsun bu süreci de alnımızın akıyla geride bırakarak ülke ve millet düşmanlarına fırsat vermedik. 15 Temmuz gecesi milletimiz tarafından kurulan Cumhur İttifakı, halkımızın sesi, sağduyusu olarak tarihi görevler ifa etmiştir. Bu vesileyle MHP'ye ve özellikle genel başkan sayın Devlet Bahçeli'ye şükranlarımı sunuyorum.

BARO YASASI YARIN MECLİS'TE

Barolar başta olmak üzere meslek örgütlerinin sağlıksız yapıları, temsilde adaletsizlik yanında mensupları üzerinde faşizan sorunlar üretebiliyor. Bu yanlışı düzeltmek için gereken hazırlığı yapmak hukuki olarak bizim görevimizdir. Daha demokratik, daha çoğulcul bir baro yapısı oluşturmakta kararlıyız. Bunun için çoklu baro yönetimi üzerinde duruyoruz. Milletvekillerimiz bu konudaki kanun teklifini yarın sabah veriyorlar. İnşallah en kısa sürede hayata geçireceğiz. Milletimiz bizden eksikleri tamamlamamızı, yanlışları düzeltmemizi bekliyor. Bu doğrultuda ne gerekiyorsa onu yapacağız. Elbette sorumluluğumuzun vicdanımıza, ülkemize, milletimize karşı olduğunu gayet iyi biliyoruz.


 

Mart ayından bu yana olduğu gibi bugünkü toplantımızda olduğu içi öncelikli gündemi corona virüs salgını ve sonuçlarıydı.

Tedbiri asla elden bırakmıyoruz.

Baş harflerinden ilhamla TMM diye ifade ettiğimiz kriterlerinden kesinlikle taviz vermiyoruz.

Vaka sayısını da vefat sayısını da sıfır noktasına çekmek istiyoruz.

Tüm sektörlerde hizmet ve üretim süreçlerinin önünü açtık.

Ekonomik faaliyetlerde adım adım mart ayındaki seviyeyi yaklaşıldığını görüyoruz.

Önümüzdeki günlerde devreye alacağımız bazı hususları sizlerde paylaşmak istiyorum

Sosyal koruma kalkanı adı altında hanelere 6 milyar liranın üzerinde nakdi yardım yaptık. Kısa çalışma ödeneği nakdi ücret desteği gibi başlıklar altında 18 milyar liraya yakın kaynağı milletimizin hizmetine sunduk. 1 ay daha bu süreyi uzatıyoruz.

 


- - - Sponsorlu Bağlantılar - - -

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum