CHP’de Hatay kararı! İl Başkanı Hakan Tiryaki istifa etti Aleyhte çalışma yapıldı

31 Mart yerel seçimlerinde Hatay'ı kaybeden CHP'de İl Başkanı Hakan Tiryaki istifa kararı aldı. Tiryaki, partisinin Hatay'da seçimi kaybetmesi nedeniyle görevinden istifa ettiğini açıkladı. Tiryaki, yöneticilerin Lütfü Savaş aleyhinde çalışma yaptığını iddia etti.

CHP’de Hatay kararı! İl Başkanı Hakan Tiryaki istifa etti Aleyhte çalışma yapıldı

31 Mart 2024 yerel seçimlerinden önce Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Lütfü Savaş’ın seçimi kaybetmesi durumunda görevinden istifa edeceğini açıklayan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay İl Başkanı Hakan Tiryaki, dün akşam kamuoyuna yaptığı yazılı açıklama ile görevinden istifa ettiğini duyurdu.

“Yöneticiler, Lütfü Savaş’ın aleyhine çalıştı”

Lütfü Savaş’ın parti kadrolarında yer alan yöneticilerinin aleyhte çalışma yaptığını iddia eden Halit Tiryaki, “İskenderun’u kıl payı kaybettik, yıkık bir kent Antakya’yı türlü sebeplerle kaybettik. Partimizin kalelerinden Defne’yi kazansak da oy oranımız düştü, Samandağ’ı kaybettik.” dedi.

Hakan Tiryaki
Hakan Tiryaki

“CHP’nin neferi olmaya devam edeceğim”

İl, ilçe yöneticileri, kadın ve gençlik kollarıyla seçim sürecinde son ana kadar mücadele ettiklerini kaydeden Hakan Tiryaki, mağlubiyetin sorumluluğu, adaylarının arkasında dik durmayı bilmenin gereği olarak istifa ettiğini, fakat partisini bir neferi olmaya devam edeceğini belirtti.

Mehmet Öntürk yüzde 44.48’le Hatay’ı kazandı

Lütfü Savaş 31 Mart yerel seçimlerini rakibi olan AK Parti adayı Mehmet Öntürk’e karşı yüzde 44.48 oy oranıyla kaybetmişti. Savaş ise yüzde 44.05 oy oranında kalarak seçimi ikinci konumda tamamladı.