Çeyiz parası müjdesi! Evlenecekler hemen başvurun

Devlet, Çeyiz Desteği Vermeye Devam Ediyor! Peki Çeyiz Desteğinden Yararlanmak için Yerine Getirilmesi Gereken Şartlar Neler?

Çeyiz parası müjdesi! Evlenecekler hemen başvurun

Birçok insan, evlilik planı yaparken bir yandan da çeyizini hazırlamaya çalışıyor. Devlet, evlilik desteği olarak adlandırılan yardımlarına devam ediyor. Belirlenen şartları yerine getiren kişiler, çeyiz desteğinden yararlanabiliyor.

Banka üzerinde çeyiz hesabı açan ve bu hesap üzerinde 3-5 yıl birikip yapıp 27 yaşından önce evlenen çiftler, devlet tarafından ödenek alabiliyor. Azami katkının 12 bin 37 TL olduğu bilinmekte. Çiftlerin ayrı ayrı katkıda bulunarak tutarı arttırması da olanaklı. Devlet tarafından çeyiz hesabına yapılan katkılar şu şekildedir:

·         Aylık ödeme için minimum sınır 207,66. Maksimum sınır ise 2 bin 76 TL. Hesabın açılış tarihinde katılımcının 31 bin 149 TL kadar para yatırması olanaklı.

·         Düzenli ödemesi süresinin 36-47 ay olanların 8 bin 693, 48-59 ay arası olanların 10 bin 31, 60 ay ve üzeri olanların 12 bin 37 TL’ye kadar devletten para alması mümkün.