Canlı yayında uyuşturucu içen Aleyna Çakır'ın katil şüphelisi Ümitcan Uygun gözaltında

Dün DNA örneği alınması için savcılıktan izin çıkan Aleyna Çakır’ın şüpheli ölümünün katil zanlısı Ümitcan Uygun’un canlı yayında uyuşturucu kullandığı görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

Geçtiğimiz yıl Ankara'nın Keçiören ilçesindeki evindeki cansız bedeni bornoz kuşağına asılı halde bulunan Aleyna Çakır’ın cinayetinin zanlısı olan Ümitcan Uygun’dan yine skandal bir canlı yayın geldi. Uygun’un sosyal medya hesabı Instagram'dan yaptığı canlı yayında uyuşturucu kullandığı net olarak görüldü.

Sosyal medyada gündem olan görüntülere kısa sürede büyük tepki geldi. Kullanıcılar, “Ümitcan Uygun kim tarafından neden korunuyor?”, “Ümitcan Uygun neden tutuklanmıyor?” şeklinde paylaşımlarda bulundu.

[ilgili-galeri=2555]

ANKARA BAŞSAVCILIĞI'NDAN ALEYNA ÇAKIR CİNAYETİ İÇİN DNA ÖRNEĞİ KARARI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın da dün yaptığı açıklamada "Kamuoyunda Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen isimli şahsın ölüm olayı ile ilgili olarak, Sema Esen’in klasik otopsi işleminde vajinal sürüntü örneği ile sağ eldeki tırnak parçasından tespit edilen DNA profilleri üzerinde gerekli mukayese işlemlerinin yapılması yönünde Cumhuriyet Başsavcılığımızca kanuni gereğine tevessül edilmiş olup, işlemler devam etmektedir" denilmişti