Bozkır Arslanı Celaleddin Cebe kimdir, gerçek ismi ne? Cebe ne demek, tarihte var mı, nereli?

Atv'de bu akşam yayınlanacak olan Bozkır Arslanı Celaleddin'in oyuncu kadrosu araştırılıyor. Bozkır Arslanı Celaleddin dizisinde Cebe karakterine hayat veren oyuncu Jamshid Sagatov kimdir? Kaç yaşında, nereli? Cebe ne demek, tarihteki yeri...

Bozkır Arslanı Celaleddin Cebe kimdir, gerçek ismi ne? Cebe ne demek, tarihte var mı, nereli?

Yeni dizi Bozkır Arslanı Celaleddin, Atv ekranlarında seyirci ile buluşmaya hazırlanırken dizinin oyuncu kadrosu da merak edilip araştırılıyor. Jamshid Sagatov da Cebe karakterine hayat vererek Bozkır Arslanı Celaleddin'in oyuncuları arasında bulunuyor. Peki Cebe ne demek, tarihte kimdir? Jamshid Sagatov kimdir, aslen nereli? İşte detaylar...

 JAMSHİD SAGATOV KİMDİR? NERELİ?

Jamshid Sagatov, Taşkent Devlet Sanat Enstitüsü'ne 1999 senesinde kayıt olmuş ve 2004 yılında mezun olmuştur. Taşkent'te yaşamını sürdüren oyuncu 1.83 cm boyundadır, 85 kilodur ve göz rengi kahverengidir. Müzik, dublaj, at binme, eskrim ve modern dans ile de ilgilenen Sagatov; Rusça, Özbekçe ve Türkçe bilmektedir.

ATV ekranlarında yayınlanacak olan Bozkır Arslanı Celaleddin dizisinin kadrosunda yer alarak dizide Cebe karakterine hayat verecektir.

 

Cebe tarihte kimdir?

Cebe (Moğolca: Zev; doğum ismi :Jirqo'adai (Modern Moğolca'da: Zurgadai)) (ö. 23 Mayıs 1223) Cengiz Han'ın en önemli Noyanlarından birisiydi. O Cengiz Han zamanında Targudai Khiriltug'un liderliği altında olan Taichud kabilesinin Besud klanına mensuptu.

Cebe ne demek?

Cebe kelimesi savaş sırasında düşman silahlarının etkisinden korunmak için giyilen çok parçalı zırh anlamına geliyor. 

 JAMSHİD SAGATOV ROL ALDIĞI DİZİ VE FİLMLER

2020 - Mendirman Jalolidin -General Jebe 

2018 - Elparvar - Savaşçı Talgati

2015 - Tugun - Dolandırıcı Bakhtiyor

JAMSHİD SAGATOV ROL ALDIĞI TİYATRO OYUNLARI

2019 Jalolidin Manguberdi - Cengiz Han Tiyatrosu: Turon

2005 Müzikaller - Başrol oyuncusu ve şarkıcı Tiyatro: Ilkhom