Bir haftadır vaka görülmüyor! Koronavirüsten kurtulan ilçe bunu nasıl başardı

Koronavirüs salgınında vaka sayıları düşüşe geçmişken mutasyonlu yeni varyantının ortaya çıkmasıyla ani artışlar yaşanmaya başlandı. Fakat bu günlerde koronavirüsten kurtulmayı başaran bir yer var: Van'ın Bahçesaray ilçesi. Peki koronavirüsü nasıl yendiler?

Bir haftadır vaka görülmüyor! Koronavirüsten kurtulan ilçe bunu nasıl başardı
22 Şubat 2021 - 13:11 - Güncelleme: 22 Şubat 2021 - 13:13
Mutasyonlu yeni bir varyantının çıkmasıyla bulaşıcılığı daha da artan koronavirüs yayılım ve bulaş artışını korurken Van'ın Bahçesaray ilçesinde vakalar sıfırlandı ve bir haftadır yeni vaka görülmüyor. Koronavirüsten kurtulmayı başaran ilçenin kaymakamı Muhammet Öztabak ve sağlık çalışanlarının bu konuda katkısı yadsınamaz derecede.

AK Parti Bahçesaray İlçe Başkanı Cumali Sabırlı yüzleri güldüren konuyla ilgilli şöyle bir açıklamada bulundu: "Sağlık çalışanlarımızın azimli çalışmaları ve vatandaşlarımızın duyarlılığı taktire şayandır. Tüm sağlık çalışanlarımızı canı gönülden tebrik ediyorum. Rabbim kendilerinden razı olsun. Bu kutsal mücadele hakkın rahmetine kavuşan değerli sağlık çalışanlarımızı da rahmetle ve saygıyla yad ediyorum. Rabbim mekanlarını cennet eylesin inşallah. Kaymakamız Muhammet Öztabak, Belediye Başkanımız Meki Arvas, İlçe Emniyet Müdürümüz, İlçe Jandarma Komutanımız ve değerli sağlık çalışanlarımızı canı gönülden tebrik ediyorum. Bu başarıda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.”
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum