BİP nedir, nasıl indirilir, kurulumu nasıl yapılır, güvenilir mi?

BİP nedir? Whatsapp'ın kararı sonrası BiP uygulaması ile ilgili ayrıntılar gündemde araştırılmaya başlandı. BiP'in nasıl kurulacağı, ücretli olup olmadığı ve grup kurulup kurulmadığı ile ilgili ayrıntılar merak ediliyor. Peki BİP nedir, nasıl indirilir, kurulumu nasıl yapılır, güvenilir mi? BİP uygulamasıyla ilgili tüm detaylar medyahaber.com'da...

BİP nedir, nasıl indirilir, kurulumu nasıl yapılır, güvenilir mi?
11 Ocak 2021 - 14:22 - Güncelleme: 11 Ocak 2021 - 15:36
Whatsapp'ın kişisel bilgilerin paylaşılması kararı soonrası BiP uygulaması ile ilgili ayrıntılar gündemde araştırılmaya başlandı. Turkcell, 7 Ocak 2021 tarihinde 100 bin kişinin cep telefonlarına BiP yüklediğini açıkladı. BiP'in kurulumu ve kullanımı ile ilgili ayrıntılar ise merak konusu. Peki BiP nedir, nasıl indirilir, paralı mı, güvenli mi, kişisel veriler paylaşıma açık mı?
 


BiP NEDİR? İŞTE ÖZELLİKLERİ

BiP tüm operatör kullanıcılarına açık bir uygulamadır. Hız mesajlaşma, sesli ve görüntülü konuşma özelliği bulunuyor. 


BiP NASIL İNDİRİLİR?

App Store ve Google Play'den indirilebiliyor.

BiP ÜCRETLİ Mİ?


BiP mobil uygulamasını indirmek ücretsizdir. Turkcell abonesiyseniz; BiP'ten metin, fotoğraf ve video gönderimleriniz internet kotanızdan düşmez. Diğer paylaşımlarınız paketiniz varsa internet paketinizden, yoksa standart mobil internet tarifesi üzerinden ücretlendirilir.
 


BiP GÜVENLİ Mİ?

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan şunları açıkladı; “Günümüzde kullanıcıların en çok önem verdiği konuların başında kişisel verilerinin güvenliği geliyor. Turkcell olarak bugüne kadar tüm teknolojik altyapımızı ve bilgi birikimimizi müşterilerimizin güvenliğini sağlamak için kullandık. Bugün BiP üzerinden gelen tüm verileri, Türkiye’deki veri merkezlerimizde güvenle saklıyoruz. BiP uygulaması her geçen gün eklenen yeni özellikleriyle daha da gelişiyor. Mobil cihazların yanı sıra internet tarayıcıları üzerinden bilgisayarlarla sesli ve görüntülü görüşme imkânı sunan BiP, yeni masaüstü uygulaması ile artık tarayıcı bağımsız olarak da çalışıyor. Tüm PC ve Mac bilgisayarlara kurulabilen BiP Web masaüstü uygulaması sayesinde cep telefonu yanınızda olmasa bile iletişim kesintisiz sürdürülebiliyor. BiP ile banka hesap bilgilerine gerek duymadan, sadece telefon numarası ile para transferi yapılabiliyor.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum