Bill Gates'den 2021 tahmini! 2021 yılı nasıl geçecek bakın ne diyor?

Microsoft'un kurucusu Bill Gates koronavirüs salgınına ilişkin yeni bir tahmin yaptı. Bill Gates, 2021 yılının 2020'den daha iyi geçeceği mesajını verdi. Bill Gates konuşmasında normal şartlarda aşının bulunmasının 10 yıl süreceğini, bilimin 2020'deki ilerleme hızının kendisini 'şaşırttığını' ifade etti.

ABD'nin ünlü milyarderi Microsoft'un kurucusu Bill Gates, koronavirüs salgınına ilişkin yeni bir tahmin yaptı. Bill Gates, LinkedIn hesabından paylaştığı, "Bu atılımlar 2021'i 2020'den daha iyi yapacak" başlıklı yazısında, aşı çalışmalarıyla ilgili gelişmelerin insanlığı "normale" döndüreceğini söyledi.

Koronavirüs nedeniyle 2020'nin yıkıcı bir yıl olduğunu, 1.6 milyondan fazla insanın hayatını kaybettiğini, 75 milyondan fazla vaka görüldüğünü belirten Gates, onlarca trilyon dolar ekonomik zararın ortaya çıktığını kaydetti. "Milyonlarca insan işsiz ve faturalarını ödemekte zorlanıyor" diyen Gates, bir milyardan fazla çocuğun okullardan uzak kaldığını ifade ederek, şunları aktardı:

2021'de yükselen iyi haberler var

"2021'de yükselen iyi haberler var. Bu yıl vaktimin çoğunu dünyanın dört bir yanındaki meslektaşlarla koronavirüsü tedavi etme ve önleme yolları üzerinde çalışarak geçirdim.Normal şartlar altında aşı geliştirmek 10 yıl sürebilir

2020'deki bilimsel ilerlemelerin hızını düşündüğümde şaşkına dönüyorum. İnsanlar bir yılda hiçbir hastalıkta dünyanın bu yıl koronavirüste kaydettiğinden daha fazla ilerleme kaydetmedi. Normal şartlar altında aşı geliştirmek 10 yıl sürebilir. Bu kez, bir yıldan kısa bir süre içinde birden fazla aşı üretildi."

Muazzam olmayabilir

"Bundan bir yıl sonra, geriye dönüp 2021'in 2020 için bir ilerleme olduğunu söyleyebileceğimizi düşünüyorum. İlerleme muazzam olmayabilir, ancak dünyanın dört bir yanındaki insanlar için dikkate değer, ölçülebilir bir adım olacaktır."
Etiketler: bill gates, koronavirüs