Bıldırcın yumurtası faydaları nelerdir, hangi hastalıklara iyi gelir?

Gerek küçüklüğü ve değişik görünümüyle dikkat çeken 'Bıldırcın Yumarta'sı tavuk yumurtasına nazaran 3 daha çok vitamin ve mineral içermekte olan bıldırcın yumurtası ayrıca, bağışıklık sistemini kuvvetlendiren önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle çocukların beslenmesinde çok önemli bir yere sahiptir. Bıldırcın yumurtası faydaları nelerdir, neye iyi gelir, bıldırcın yumurtası fiyatları?

Bıldırcın yumurtası faydaları nelerdir, hangi hastalıklara iyi gelir?
Editör: admin
11 Ekim 2020 - 15:55

Bıldırcın yumurtası gerçek bir protein ve vitamin deposudur. Devamlı ve dikkatli kullanıldığını onlarca hastalığa iyi gelen doğal bir ecza deposu gibidir. Alerjik rinit hastalığına karşı gerçek bir koruyucudur. İçerdiği vitamin ve mineraller sayesinde sadece bağışıklık sistemini güçlü tutmaz, birden çok hastalığa karşı direnç gösterir.

BILDIRCIN YUMURTASI FAYDALARI NELERDİR, HANGİ HASTALIKLARA İYİ GELİR? 

Uzmanların yaptığı açıklamaya göre bıldırcın yumurtası; astım, öksürük, nefes darlığı, göğüs ve mide hastalıklarına karşı faydalı olduğu ve kullanımı tavsiye edilir. Bir kaşık bal ve ılık sütle karıştırılan bıldırcın yumurtasını düzenli içebilirsiniz. Özellikle bronşit olan çocuklar için bu karışım tavsiye edilebilir.Tavuk yumurtasına göre daha fazla protein, B12 vitamini, demir ve potasyum içerir. Günde bir porsiyon bıldırcın yumurtası yiyerek ihtiyacınız olan günlük vitamin ve minerallerin önemli bir kısmını karşılamış olacaksınız.

İyi bir demir kaynağı olan bıldırcın yumurtası kansızlığın şifasıdır. Düzenli olarak tüketmek dolaşım sistemini iyileştirmeye yardımcı olur.

Cildin daha parlak görünmesine yardımcı olur. Bu sebeple doğal cilt maskesi hazırlayıp içine bıldırcın yumurtası ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda saç maskesi olarak da kullanılabilir.

Gastrit ve ülser gibi mide rahatsızlıklarının etkilerini hafifletir. Ağrıyı ve mide yanmasını hafifletir. BILDIRCIN YUMARTASI ŞU AN KAÇ PARA?

Bıldırcın yumurtasının tanesi 50 krş ile 1  TL olarak satılmaktadır. İşte güncel bazı fiyatlar


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Günün Başlıkları