Belediye Zabıta memuru alım ilanını yayınlandı! İkametgah şartı aranmayacak! Başvuru şartları neler?

Sakarya'nın Geyve Belediyesi Zabıta memuru alım ilanını yayınladı.

Belediye Zabıta memuru alım ilanını yayınlandı! İkametgah şartı aranmayacak! Başvuru şartları neler?

Sakarya'nın Geyve Belediyesi Zabıta memuru alım ilanını yayınladı. İkametgah şartı aranmayacak olup en az 60 KPSS puanı isteniyor. Kadın veya erkek toplamda 6 adet zabıta memuru alımı yapılacağı ilgili belediye tarafından kamuoyuna duyuruldu. Peki başvuru şartları neler?

Sakarya'nın Geyve Belediyesinin yayınlamış olduğu bu alım için en az 60 KPPS P3 puanı isteniyor. 60 ve üzeri puan alanlar bu ilana başvurabilecek olup başvuru yapanlar arasından en yüksek puandan başlanacak olup kadro sayınca belirlenecektir. Sıralamaya giren adaylar sözle ve yazılı sınava tabi tutulacaklardır.

EĞİTİM ŞARTLARI

6 adet zabıta memuru alımına başvurabilmek için İşletme, İktisat, Maliye, Ekonomi, Ekonomi ve  Finans, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Yerel Yönetimler, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümlerinin lisans programlarından mezun olmak gerekmektedir. Ayrıca A sınıfı ve B sınıfı sürücü belgesi olması şartı aranmaktadır. Kadın veya erkek 6 adet zabıta memuru istihadam edilecektir.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Sakarya'ya bağlı Geyve Belediyesinin yayınlamış olduğu bu ilan kapsamında bazı başvuru şartları belirlenmiştir. Bu şartlar şu şekilde sıralanmıştır.

1.Türk vatandaşı olmak.

2.Kamu haklarından mahrum olmamak.

3.Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4. Erkek adaylar için askerlik ile herhangi bir ilişiği olmamak.

5. İşini sürekli yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı olmamak.

6. Daha önce çalışmış olduğu kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik nedeniyle çıkarılmamış olmak.

7. Zabıta memuru kadrolarına başvuru yapabilmek için için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak, 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmaması gerekiyor. Boy ve kilo tespitleri Belediye tarafından yapılacaktır.

8. Bu ilana başvurabilmek için belediye tarafından bir de yaş sınırı belirlenmiştir. Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak gerekmektedir. Belediyenin yayınladığı ilana göre bu şartları sağlayan herkes ikametgah şartı olmadan pozisyon için başvurabilecekler.

BAŞVURU TARİHLERİ

12-16 Aralık 2022 tarihleri arasında 09.00-17.00 arasında Camikebir Mahallesi Cumhuriyet Meydanı Belediye Hizmet Binası No: 8 Geyve / SAKARYA adresine bizzat başvurulması gerekmektedir.

SINAV TARİHLERİ

Sıralamaya giren adaylar sözle  ve uygulamalı sınava tabi tutulacak olup bu sınav tarihleri ilanda belirtilmiştir. Sınav 17.01.2023 tarihinde saat 10.00 da yapılacak olup Geyve İlçe Kapalı Spor Salonu ve Geyve Belediyesi Hizmet Binasında gerçekleştirilecektir. 

Etiketler: memur