Bekir Çoşkun vefat etti! Vefat etmesine sebep olan hastalığı neydi?

Sözcü gazetesi yazarı Bekir Çoşkun vefat etti. 75 yaşındaki Çoşkun'un vefat sebebi neydi? Bekir Çoşkun kimdir, nereli, kaç yaşındaydı sorularının cevabı haberimizde.

Bekir Çoşkun vefat etti! Vefat etmesine sebep olan hastalığı neydi?
Editör: Ferhat
18 Ekim 2020 - 22:46

Bir süredir kanser tedavisi gören ünlü gazeteci Bekir Coşkun, akşam 20.30 sularında rahatsızlanarak vefat etti. Bekir Coşkun'un Ankara Şehir Hastanesi’nde yaşamını yitirdiği öğrenildi.

75 yaşındaki gazeteci Bekir Coşkun, akciğer kanseri sebebiyle uzun süredir tedavi görüyordu.

Türkiye Bekir Coşkun'u "göbeğini kaşıyan adam' yazısıyla yazısıyla hatırlıyor. Büyük tepki çeken yazıdan sonra Bekir Coşkun, Abdullah Gül hakkında yazdığı '"O benim 'cumhurbaşkanım' olmayacak' yazısıyla da hayli konuşulmuştu. 

BEKİR ÇOŞKUN KİMDİR,ASLEN NERELİ?

1945 yılında Şanlıurfa'da, memur bir babanın çocuğu olarak dünyaya gelen Bekir Coşkun, ilk, orta ve lise öğrenimini Şanlıurfa'da tamamladı.

Ankara’da Yüksek Gazetecilik Okulu’ndan mezun olan Bekir Coşkun 1974’te foto muhabiri olarak işe başladı. Daha sonra polis muhabirliği, parlamento muhabirliği yaptı.

1978’de Günaydın gazetesine geçen Bekir Coşkun'un köşesinin adı Dokuzuncu Köy’dü. 1987’de Sabah gazetesinde Onuncu Köy başlıklı köşesini yazmaya başlayan Bekir Coşkun,  1993'te Hürriyet gazetesinde geçti.


 

9 Eylül 2009 tarihinde Hürriyet gazetesinden ayrılan Bekir Coşkun, 25 Eylül 2009 tarihinde Habertürk gazetesinde köşe yazarlığına başladı.

Bekir Coşkun, 3 Kasım 2010 tarihinde Cumhuriyet gazetesinde Onuncu Köy köşesini yazdı, 14 Mart 2013 tarihinden beri de Sözcü gazetesi kadrosunda yer alıyordu. 

GÖBEĞİNİ KAŞIYAN YAZISI OLAY OLMUŞTU

Bekir Coşkun, 3 Mayıs 2007 tarihindeki "Göbeğini Kaşıyan Adam" yazısından ötürü pek çok yazar tarafından demokrasi karşıtı olmakla eleştirilmişti. 

Bekir Coşkun, başlığı "O benim 'cumhurbaşkanım' olmayacak" başlıklı köşe yazısıyla da Abdullah Gül'ün şeriat yanlısı biri olduğunu iddia etmişti. Coşkun'un bu yazısı da büyük tepki almıştı. 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Günün Başlıkları