Bakan Ziya Selçuk'tan son dakika sınav açıklaması!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk geçtiğimiz günlerde yüz yüze eğitim ve sınavlar konusunda flaş bir açıklama yapmıştı. Bakan Ziya Selçuk, koronavirüs tedbirleri kapsamında bu açıklamalarına yeni bir eklemede bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk geçtiğimiz günlerde yüz yüze eğitim ve sınavlar konusunda flaş bir açıklama yapmıştı. Bakan Ziya Selçuk, koronavirüs tedbirleri kapsamında bu açıklamalarına yeni bir eklemede bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların yüz yüze eğitime başlaması ve sınavların yüz yüze yapılması açıklamasıyla ilgili, "Çok yüksek riskli olan bir şehirde ilin hıfzıssıhha kurulu, sayın valilerin gözetiminde o ille ilgili özel kararlar verebilir." şeklinde bilgi verdi.

[ilgili-galeri=2972]

Yapımı tamamlanan eğitim tesislerini açılışı ve okul ziyaretlerinde bulunmak için Edirne'ye giden Bakan Selçuk, ilk olarak Tayakadın köyünde bulunan Şehit Cem Havale İlk ve Ortaokulu'nu ziyaret ederek, öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi. Sınıfları gezen Selçuk, okul bahçesinde öğrencilerin sosyal mesafeli oyununa eşlik etti. Edirnespor Başkanı Savaş Üner'in Edirnespor forması hediye ettiği Selçuk, okul ziyaretinin ardından köylülerle sohbet etti.

[ilgili-galeri=2970]

Bakan Selçuk, daha sonra Kırkpınar Spor Lisesi'ne geçerek, yapımı tamamlanan eğitim tesislerinin toplu açılış törenine katıldı. Törene, Vali Ekrem Canalp, Belediye Başkanı Recep Gürkan, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, AK Parti İl Başkanı Belgin İba ve Milli Eğitim İl Müdürü Önder Arpacı da katıldı.

Bakan Selçuk yaptığı açıklamada, "Okulun, çocukların şahsiyetinin gelişmesinde, çocukların sosyalleşmesindeki etkisi asla yadsınamaz ve bu çerçevede de sağlık anlamında herhangi bir riske girmeksizin, sadece bilimin verileriyle hareket ederek, okullarımızı peyderpey açmak noktasında kararımız da devam ediyor. Bunu elbette öğretmenlerle, okul yöneticileriyle yapıyoruz. Hepsine teşekkür borçluyum. Bu zor zamanda, salgın zamanında hiç kimseyi çaresiz bırakmadan, ne yapacağı sorusuyla karşı karşıya bırakmadan ellerinden gelen desteği fazlasıyla gösterdiler." dedi.

Uzaktan eğitimin çok daha zor olduğunu söyleyen Bakan Selçuk sözlerine şöyle devam etti: "Yüz yüze eğitimden çok daha meşakkatlidir uzaktan eğitim, çok daha zordur. Bu zorluğu gönülden destek vererek, yukarıya taşıyan tüm arkadaşlarımın emekleri için tekrar teşekkür ediyorum. Bir millet ödevi olan, ülke ödevi olan eğitimde işbirliğimizin, beraber hareket etmemizin ne kadar önemli olduğunu tekrar vurgulamakta fayda var."