Bakan Koca'dan Samsun'da yaşanan kadına şiddet olayına ilişkin açıklama! Sağlık durumu nasıl?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Samsun'da yaşanan çocuğunun gözü önünde şiddete maruz kalan ve sosyal medyayı ayağa kaldıran kadın hakkında Twitter'dan bir açıklama yaptı.

Bakan Koca sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada; '' Bir kadının, sokakta, çocuğunun gözü önünde ağır şiddete maruz kaldığı haberi, tüm Türkiye’yi üzdü. Samsun’daki olayda 112 Acil Ekibimiz, 21.11’de gelen çağrı üzerine 21.16’da hastaya, 21.20’de hastaneye ulaştı. Şu an Eğitim Araştırma Hastanesinde olan hastanın hayati sorunu yok.'' ifadelerini kullandı.

[ilgili-video=553][ilgili-galeri=3082]


NE OLMUŞTU

Samsun
’da İbrahim Zarap isimli bir erkek, boşandığı kadını şiddete maruz bıraktığı videonun sosyal medya düşmessiyle tepkiler çığ gibi büyüdü.

Olayın ardından sosyal medya platformu Twitter üzerinden kadının kardeşi olduğunu belirten Rümeysa isimli kullanıcı bir paylaşım yaparak, "Yüzlerce kez şikayetçi olduk hiç ceza almadı" dedi.

Videoyu izleyen sosyal medya kullanıcıları "#ibrahimzaraptutuklansın" etiketi ile tepki gösterdi. Adalet Bakanı Gül, İbrahim Zarap'ın gözaltına alındığını açıkladı.

Çok Okunanlar