Bakan Koca'dan 14 Mart Tıp Bayramı mesajı

14 Mart Tıp Bayramı programında konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yıllar sonra anılacak bugünlerde hekimlerin neler yaptığını anlatan nesillerin olacağını söyleyen Koca; Gece gündüz demeden çalışan bu kutsal görevi büyük fedakarlıkla yerine getiren varlıkların en şereflisi insana hizmet onurunu göğsünde taşıyan meslektaşlarımın 14 Mart Tıp Bayramı'nı gönülden kutlarım.'' dedi.

Bakan Koca'dan 14 Mart Tıp Bayramı mesajı

Meslektaşlarının 14 Mart tıp bayramını kutlayan Bakan Koca, "Herkes kabul etti ki bize ihtiyaç varsa biz amasız, fakatsız, en gözü kara halimizle oradayız. Milletimiz adına sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum." dedi. Bakan Koca konuşmasına şöyle devam etti;

İhtiyacımız olan azimli, kararlı, donanımlı, hakkaniyeti gözeten yetkin kadrolardır. Ülke olarak bu hasletlere sahip bir sağlık ordumuz var. Yıllar sonra küresel salgın yılları olarak anılacak bu günlerde sizlerin neler yaptığını anlatan nesiller yetişecek. Hekime her zaman ihtiyaç var. Allah hekime muhtaç etmesin, eksikliğini de göstermesin derler.

"İnsana hizmet onurunu göğsünde taşıyan meslektaşlarımın "

Gece gündüz demeden çalışan bu kutsal görevi büyük fedakarlıkla yerine getiren varlıkların en şereflisi insana hizmet onurunu göğsünde taşıyan meslektaşlarımın 14 Mart Tıp Bayramı'nı gönülden kutlarım. Bugünlerde istisnasız insanlık gördü ki hekimler olmak üzere sağlık çalışanı olmak ayrıcalıktır. Hekimler hastanın nabzını tuttuğu kadar toplumun da nabzını tutabilen misyona sahiptir.

"Herkes kabul etti ki..."

Herkes kabul etti ki bize ihtiyaç varsa biz amasız, fakatsız, en gözü kara halimizle oradayız. Milletimiz adına sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum.

Çok Okunanlar