Aslızen kimdir? Gerçek adı ne Hayat hikayesiyle şaşkınlığa uğrattı!

Star Tv'de yayınlanan Demet Akalın ve Alişan ile Sabah Sabah isimli programa konuk olan Aslızen kimdir? Gerçek adı ne? Hayat hikayesi hakkında merak uyandıran Aslızen, programda anlattıkları ve itiraflarıyla gündeme bomba gibi düştü. İşte Aslızen'in hayatı hakkında merak edilenler...

Alişan ve Demet Akalın'ın sunumuyla Star TV'de izleyici karşısına çıkan Demet Akalın ve Alişan ile Sabah Sabah isimli programa konuk olan Aslızen yıllar sonra yaptığı açıklamalarla yürekleri burkarken tüyleri diken diken etti. Çocukken babasının yaşattığı şiddet dolu anları anlatan Aslızen, "Babam annemi öldü sandığı için balkondaki kara gömdü. O can çekişirken ki görüntüsü aklımdan hiç gitmiyor. Psikoloğum o kötü anının hafızamda yerini değiştirdi." sözleriyle izleyenleri şok etti. Programda yaptığı o itiraflarla gündeme oturan Aslızen'in hayatı merak konusu oldu. İşte o programda dile getirdiği türyler ürpertici sözler...

'BEN AFFETTİM!'
"Babam annemi öldü sandığı için balkondaki kara gömdü. O can çekişirken ki görüntüsü aklımdan hiç gitmiyor. Psikoloğum o kötü anıyı hafızamda yerini değiştirdi. Ben annemin karda can çekiştiğini hatırlıyorum ama gözümün önüne köpük banyosu yapı, mutlu olduğu görüntü geliyor. Babamla görüşmüyorum. Hiç beddua etmem etmeyeceğimde. Ben onu affettim. Allah da çektiriyor çektirmesin artık yazık."

ASLIZEN KİMDİR?
Ünlü şarkıcı ve oyuncu Aslı Zen, 1977 yılında İstanbul Kanlıca’da dünyaya geldi. Aslı Zen adıyla tanıdığımız sanatçının tam adı, Aslı Zen Yentur’dur. Anne ve babasının boşanmasından sonra babaannesinin yanında büyüyen Aslı Zen, Kandilli Kız Lisesi’nin ortaokul kısmında okurken, okulu şarkıcı olma hayali ile terk etti.

17 yaşında evden kaçtı
Aslı Zen, 17 yaşında iken annesini bulmak ve şarkıcı olmak için evden kaçtı. Aslı Zen’in hayatı reklam ve TV piyasasında olan Nahit Altıparmak ile değişti. İlk olarak Rumelihisarı'nda bir barda çalıştı. Hem barda çalışıyor hem de arada bir şarkı söylüyordu. Yedi yaşında Arif Sağ ile ilk halk konserine çıktı. Sonrasında Sezen Aksu’yu keşfedince o tarzdan vazgeçti.


Önceleri, Meral Okay sayesinde 14 tane dizi filmde oynadı, bir firmanın reklâm yüzü oldu, bir sinema filminde oynadı. Buralardan kazandığı para ile evine stüdyo kurdu, bir aranjör arkadaşıyla stüdyoya kapanıp, şarkı yapmaya başladı. Bu dönem içinde, çevresini kullanarak, bestelerini ünlü isimlere verdi. Derken ilk şarkısını İzel Çeliköz seslendirdi. Aslı Zen, Sezen Aksu, Emel Müftüoğlu gibi birçok ünlünün vokalistliğini yaptı.

Aynı zamanda besteci
Aslı Zen, profesyonel sanat hayatına 2000 yılında 23 yaşında iken başladı. Bugüne kadar, Ferhat Göçer, Fatih Ürek, Demet Akalın, İbrahim Tatlıses, İzel Çeliköz, Hakan Peker, Rober Hatemo, Tuğba Özerk, Yıldız Kaplan, Pınar Aylin, Şebnem Bal, Hilal Cebeci, Esra Balamir, Gizem Özdilli, Yeşim Erçetin gibi şarkıcılara bestelerini verdi.

2008 yılında ilk albümü “Şerefe” piyasaya çıktı. Aslı Zen, 2012 yılında dört yıllık bir aradan sonra ikinci stüdyo albümü 'Işık' ile dinleyicileriyle tekrar buluştu.

Aslı Zen kiminle evli? Eşinin adı ne? Çocuğu var mı?
Aslı Zen, 9 Şubat 2009 tarihinde o zaman Denizlispor’un kalecisi Okan Karabulut ile evlendi. Bu evliliğinden 2010 yılında Mayra Esma Karabulut adından bir kız çocuğu oldu. Ailesi ile birlikte İzmir Karşıyaka’da yaşayan Aslı Zen, 16 Ağustos 2015 tarihinde İzmir’de eşinden boşandı.