Asgari ücret zammı belli oldu! 2022 Asgari ücret zammı ne kadar? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Milyonlarca işçi ve işverenin beklediği asgari ücret zammı açıklandı. Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısı sonrası 2022 yılı için zamlı asgari ücreti Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı. İşte 2022 Asgari ücret zammı...

Asgari ücret zammı belli oldu! 2022 Asgari ücret zammı ne kadar? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2022’de uygulanacak asgari ücrete ilişkin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde basın toplantısı düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

2022 yılında asgari ücretin en alt rakamı 4 bin 250 lira olarak uygulanacaktır. Asgari ücret artışı yüzde 50 seviyesinde gerçekleşmiştir. Çalışanın evli olmasına ve çocuk sayısına göre bu rakam yükselmektedir. Asgari ücret artışı yüzde 50 seviyesinde gerçekleşmiştir.

Yeni asgari ücret düzenlemesiyle birlikte asgari ücretten alınan gelir vergisiyle, damga vergisini kaldırıyoruz. Bu iki verginin kalkmasıyla işverenin maliyetini 450 lira aşağıya çekiyoruz.

Basın toplantısında konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Asgari Ücret Komisyonu son toplantısını yaparak kararını verdi. Biz de bu süreçte özellikle komisyondaki katkılarıyla işveren sendikalarımıza işçi sendikalarımıza teşekkür ediyoruz.