Asgari ücret 2021 zammı ne kadar? Asgari ücret ve AGİ zammı ne zaman belli olur?

İşçi ve işverenlerin gözü kulağı Asgari Ücreti Tespit Komisyonundan gelecek haberde. Asgari ücret maaşları ne kadar olacak? Asgari Ücreti Tespit Komisyonunda kimler yer aldı? Asgari Ücreti Tespit Komisyonu ne zaman toplanacak? İşte 2021 asgari ücret zammı ile ilgili detaylar...

Asgari ücret 2021 zammı ne kadar? Asgari ücret ve AGİ zammı ne zaman belli olur?
20 Kasım 2020 - 13:10
Asgari ücret maaş zamlarının ne kadar olacağı araştırılmaya devam ederken 1 Aralık tarihi itibari ile başlayacak asgari ücret tespit komisyonu ile son durumlar belli olacak. İşçi, iş veren ve hükümet kapsamındaki kişilerin bir araya gelmesi ile asgari ücret görüşmeleri belli olacak. Peki bu görüşmelerin ardından asgari ücret zam oranları ne olacak? 

2021 yılına sayılı zaman kala vatandaşlar asgari ücret net ve brüt maaşların ne kadar olacağını merak ediliyor. Geçtiğimiz günlerde aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı tarafından yapılan açıklama kapsamında hala net bir şey olmadığını, fakat ortak uzlaşı işe bir yol belirlenmesini dilediğini aktardı. Bu yıl enflasyon oranları ile beraber koronavirüs ile mücadele kapsamında yaşanan durumlar asgari ücret ve AGİ ücretlerinin daha yüksek olma ihtimallerini beraberinde getiriyor. 1 Ocak 2020 tarihinde belirlemelerin ardından vatandaşlara brüt asgari ücret olarak 2943 TL ödeme belirlenirken yapılan net hesaplaması sırasında 2324 TL olarak belirlendi. 

Merakla beklenen 2021 asgari ücret ve 2021 AGİ zammı açıklanır açıklanmaz haberimizden ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum