Ankara'da uygun fiyatlı gayrimenkul satışı! Ziraat Bankası 6 adet güncel ilan yayınladı! 100 metrekarelik daire 162 bin TL, 80 metrekarelik dükkan...

Ziraat Bankası, Ankara’da yükselen gayrimenkul fiyatlarına karşın şok bir karar vererek 6 yeni ihale düzenledi. Banka dükkan ve konut temalı ihalelere ilişkin ayrıntıları kamuoyu ile paylaştı. İşte Ziraat Bankası tarafından düzenlenmiş olan gayrimenkul ihalelerine ilişin haberin devamı…

Ankara'da uygun fiyatlı gayrimenkul satışı! Ziraat Bankası 6 adet güncel ilan yayınladı! 100 metrekarelik daire 162 bin TL, 80 metrekarelik dükkan...

Yasal e- ihale platformu Intengo ile anlaşmaya vardığını belirten Ziraat Bankası, Ankara ilinde bulunan 6 gayrimenkulü ihale usulü ile satışa çıkardığını duyurdu.

ZİRAAT BANKASI’NDAN 6 YENİ İHALE DUYURUSU!

Ziraat Bankası, anlaşmalı olduğu Intengo platformu aracılığı ile 6 yeni ihale düzenlediğini duyurdu. Kamu bankası, ilgili ihalelere ve ihalelere konu olan gayrimenkullere ilişkin ayrıntıları kamuoyu ile paylaştı.

ZİRAAT BANKASI TARAFINDAN DÜZENLENEN İHALELERİN AYRINTILARI

Ziraat Bankası’nın Intengo isimli yasal e- ihale platformu aracılığı ile yeni ihaleler düzenlediğini öğrenen tüketiciler ve yatırımcılar ilgili ihalelere ve ihalelere konu olan gayrimenkullere ilişkin bilgi alabilmek amacı ile araştırmalara başladı. Banka, fiyat teklifine açık olan ihaleleri, ihalelere konu olan gayrimenkullerin özelliklerini, satış fiyatlarını ve yatırılması gereken teminat bedellerini şu şekilde sıraladı:

  • Ankara- Polatlı 166 metrekare depo: 320 bin TL (teminat bedeli 19 bin 200 TL)

  • Ankara- Beypazarı 100 metrekare 2+1 daire: 162 bin TL (teminat bedeli 9 bin 720 TL)

  • Ankara- Keçiören 80 metrekare dükkan: 480 bin TL (teminat bedeli 28 bin 800 TL)

  • Ankara- Mamak 157 metrekare 3+1 daire: 950 bin TL (teminat bedeli 57 bin TL)

  • Ankara- Mamak 245 metrekare dükkan: 1 milyon TL (teminat bedeli 60 bin TL)

  • Ankara- Akyurt 130 metrekare 3+1 daire: 400 bin TL (teminat bedeli 24 bin TL)

ZİRAAT BANKASI TARAFINDAN DÜZENLENEN İHALELERE NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Ziraat Bankası’nın Intengo platformu aracılığı ile düzenlemiş olduğu ihalelere katılım sağlayabilmek için öncelikle bankanın satın alınmak istenen gayrimenkul için belirlemiş olduğu teminat bedelinin banka şubesine yatırılması gerekmektedir. Teminat bedelinin banka şubesine yatırılmasından sonra ise bankanın ilgili departmanında görevli olan yetkili ile gayrimenkul satış sözleşmesi imzalanmalıdır.

Gayrimenkul satış sözleşmesinin imzalanmasından sonra bankaya verilen cep telefonu ve e- mail aracılığı ile Intengo giriş bilgileri aktarılacaktır. Aktarılan giriş bilgileri aracılığı ile yasal ihale platformunda oturum açılmalı ve teminat bedeli yatırılmış olan gayrimenkul için online olarak fiyat teklifi verilmelidir. Bankanın ihale için belirlemiş olduğu sürenin tamamlanmasının ardından söz konusu gayrimenkul için en yüksek fiyat teklifini veren gayrimenkulün yeni sahibi olacak ve ilgili prosedürün tamamlanmasını sağlayacaktır.

Çok Okunanlar