Altay Bayındır'dan samimi açıklamalar: Selamun aleyküm abiler

Fenerbahçe'nin 1 numaralı kalecisi Altay Bayındır bu sabah çeşitli açıklamalarda bulundu. Bayındır'ın yapmış olduğu basın toplantısının başlangıcındaki samimi açıklamaları sosyal medya platformlarında görenleri tebessüm ettirdi.

Altay Bayındır'dan samimi açıklamalar: Selamun aleyküm abiler

Fenerbahçe Futbol Takımı As Kalecisi Altay Bayındır, bu sabah düzenlenen basın toplantısında basın mensuplarının mikrofonlarına katıldı. Çok sayıda basın mensubunun yer aldığı toplantıya kısa bir süre geciken Bayındır samimi bir şekilde giriş yapmasıyla dikkat çekti. 

Fenerbahçe'nin genç ve başarılı kaleci, bu yıl hakkındaki eleştiriler ile ilgili de konuştu. Altay Bayındır, açıklamalarında pek çok ayrı konuya değindi ve bu açıklamalar kısa süre içerisinde pek çok kişi tarafından paylaşıldı. İşte Fenerbahçe kalecisi Altay Bayındır'ın açıklamalarından öne çıkanlar!

SELAMÜN ALEYKÜM ABİLER

Toplantının normal saatine geciken Altay Bayındır, "Selamün aleyküm, kusura bakmayın abiler, yemek falan yedim geciktim. Çok özür dilerim" sözleriyle toplantıya başladı ve bu samimi açıklamalar dikkat çekti.

RAKİPLER FENERBAHÇE İLE OYNADIKLARININ BİLİNCİNDE

“Her rakip Fenerbahçe ile oynadığının bilincinde. Biz de bunun bilincindeyiz. Bu nitelikte konsantre oluyoruz, hocamızla sürekli en ince ayrıntısına kadar konuşuyoruz. Bunları yaptığımız sürece şanssızlıklar yaşamazsak bu gidişatımız devam edecektir diye düşünüyoruz. Çalıştığımız taktirde meyvelerini alıyoruz. Her gün daha çok üstüne giderek daha iyi olmak için mücadele vereceğiz” ifadelerini kullanan Bayındır, ligde ve Avrupa'da maçların kolay olmadığını vurguladı.

Altay Bayındır'dan samimi açıklamalar: Selamun aleyküm abiler - Resim : 1

ARANIN YA DA DEVAMIN ÖNEMİ YOK

Dinlenmen ve düşünmenin güzel bir ara olacağını belirten tecrübeli genç kaleci "Profesyonel oyuncularız, aranın ya da devamının önemi yok. Bizim görevimiz iş zamanı iş, dinlenme zamanı dinlenme. Çok maç oynadık. Bu bizim için güzel bir şey ama dinlenmeyi beslenmeyi her şeyi dört dörtlük yaparsan, iş odaklı olursan sıkıntı yaşamıyorsun. Zaten Avrupa’da birçok takım bu konsepte ayak uyduruyor. Bizim için Trabzonspor maçını aradan önce ya da sonra oynamanın bir farkı yok” dedi.

SAHA İÇİNDE YAPMAN GEREKEN ŞEYLER BELLİ

Saha içi ve dışının iki ayrı konsept olduğunu dile getiren Altay Bayındır "Saha içinde yapman gerekenler belli ama onları sağlıklı yapman için saha dışı hazırlıklar gerekiyor. Beslenmemiz, dinlenmemiz, uyku kalitesi... Bizim hayatımız Samandıra ile ev arasında gelip gidiyor. O yüzden iş odaklıyız. Hocamız yoğun tempoyla çalışıyor. Dinlendiğimiz sürece zamanında bazı şeyleri programlı yaptığımız taktirde yorgunluk dağılıma uğruyor. Yoğunluk her zaman iyidir. Allah boş duran kulunu sevmez.” diye konuştu.

Altay Bayındır'dan samimi açıklamalar: Selamun aleyküm abiler - Resim : 2

JESUS'UN BİZE KATTIĞI ÇOK ŞEY VAR

Her hocanın kendine göre uygulamak istediği bir sistemi olduğunu dile getiren Altay Bayındır "Güzel gidişattayız, hocamızın kendine özgü iyi giden ve hepimizin sevdiği futbol anlayışı var. Bizimle yakından ilgileniyor. Bu sisteme ayak uydurmak adına tecrübelendik, farklı bir duruma geldik. Hocamızın karakterini herkes biliyor. Anı fazlasıyla yaşayan biri. Her anın önemini, değerini çok fazla bilen biri. Bunları bize aktarmaya çalışan biri. Bizim için önemli ve değerli bir isim. Saha içi ve dışı hepimizle ilgileniyor. Futbol sadece sahada oynanmıyor saha dışı analizler oluyor. Bunlar üzerinde de çok duruyoruz. Bize kattığı çok şey var. İsteğini, hırsını azmini sizler de görüyorsunuz. Bizi başarıya götürecek en önemli unsurlarda biri de bu” ifadelerini kullandı.

Altay Bayındır'dan samimi açıklamalar: Selamun aleyküm abiler - Resim : 3

“ÜZÜLÜYORUM”

“Bazen üzülüyorum, ufak tefek şeyler çok büyütülüyor. Tek işimiz kulübün başarısı ve çıkarları için mücadele vermek. Ben sürece başından sonuna kadar adapte oldum. Sıkıntı yaşadığım pozisyonlar var ama geçen sene de oldu. Futbol içinde her camiada en üst düzey isimlerde de olan şeyler bunlar. Bundan sonra da olacak. Rakipler de bize göre bir sistem hazırlıyor. Sayın başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Çok güzel şeyler söyledi. Neyin ne olduğunun farkındayız. Hocamız her daim her futbolcusunu ayırmaksızın destek oluyor. Ben işime konsantreyim. Camiamızda şu an sabırsızlık var, insanlar beklenti içinde. Bunların farkında ve bilincinde olmak kulaklarını kapatıp gözlerinle bir yere odaklanmanı sağlıyor. Bunu kafanda bitirip işine devam etmen lazım. Bir şeyler değişince pozitifliğe dönüyor. Biz de iyi gittik ve bu çok önemliydi. Hocamızın, başkanımızın ve yöneticilerimiz destekleri bizim için çok önemliydi. Bu senenin öneminin bilincindeyiz. Elimizden geleni yapacağız. Duygusal anlamda yer yer üzüldüğüm noktalar oldu çünkü ortada bir şey yokken ciddi boyuta çekilerek bunları yaşadık. Bunlar olabilir yani biz oyuncularız. Kalecide bu durumlar çok ciddi seviyede. Genel olarak söylüyorum bunu. Taraftarlarımız çok istekli. Bizler gibi kupalar kazanmak istiyorlar. Bunların bilincinde olunca tepkileri, yazılanları çok takmıyorsun. Söylenenleri takarsan kendine inancın, güvenin yok demektir” ifadelerini kullanarak basın toplantısının sonuna gelen Bayındır, bu açıklamaları ile dikkatleri üstüne çekti.

Altay Bayındır'dan samimi açıklamalar: Selamun aleyküm abiler - Resim : 4

Fenerbahçe'nin genç, başarılı ve yetenekli futbolcusunun bu açıklamaları sonrasında spor camiasında gündem Fenerbahçe oldu. Camia içi ve camia dışı olmak üzere mesajlar veren Altay Bayındır'ın sözleri sarı lacivertli taraftarlar tarafından çok kez paylaşıldı.