Alibaba'nın kurucusu Jack Ma iki ay sonra ortaya çıktı! Hisseler fırladı

Çinli e-ticaret devi Alibaba'nın kurucusu Jack Ma'nın iki ay sonra ortaya çıkması heyecan yarattı. Ma'nın görüntülerinin ardından Alibaba'nın hisseleri yüzde 8.7 değer kazandı.

Alibaba’nın kurucusu Jack Ma, aylar süren sessizliği sonunda bozdu. Yaklaşık iki aydır kamuoyu önünde ya da medyada yer almayan 56 yaşındaki iş adamının nerede olduğu merak konusuydu.

Çinli milyarder kırsal kesimdeki öğretmenlerle ilgili online bir konferansa katılırken, eğitimle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Jack Ma, “İş arkadaşlarım ve ben uzun süredir bunun üzerine çalışıyor ve düşünüyoruz. Kendimizi eğitim ve halkın refahı için adamaya daha fazla odaklandık” dedi.Financial Times’ın haberine göre Ma’nın görüntülerinin yayınlanmasının ardından, Alibaba’nın Hong Kong borsasındaki hisselerinin değeri yüzde 8.7 yükseldi.

Jack Ma, sahibi olduğu Ant Group’un halka arzının engellenmesi ve Alibaba’ya yönelik soruşturmalar nedeniyle gözden kaybolmuştu. Ma, Afrikalı girişimcileri konu alan televizyon programının çekimlerine de katılmamıştı.
Etiketler: alibaba, jack ma, hisse