- - - Sponsorlu Bağlantılar - - -

Alaattin Çakıcı sosyal medyada İşte Çakıcı'nın resmi sosyal medya hesapları

Geçtiğimiz ay cezaevinden tahliye olan Alaattin Çakıcı paylaştığı basın bülteniyle resmi Twitter ve Instagram hesaplarını duyurdu. İşte Çakıcı'nın resmi Twitter ve Instagram hesapları

- - - Sponsorlu Bağlantılar - - -

Alaattin Çakıcı sosyal medyada İşte Çakıcı'nın resmi sosyal medya hesapları
Editör: admin
30 Mayıs 2020 - 17:51 - Güncelleme: 30 Mayıs 2020 - 18:29

Çıkan af yasasıyla geçtiğimiz ay cezaevinden tahliye olan Alaattin Çakıcı'nın basın danışmanı Ferhat Aydoğan yaptığı açıklama ile Çakıcı'nın resmi sosyal medya hesaplarını açıkladı. 


Aydoğan paylaştığı basın bülteninde; 

Sayın Alaattin Çakıcı ile ilgili sosyal medya platformlarında şahsına
ait fotoğraflarının kendisinin izni olmaksızın kullanıldığı ve bu fotoğraflar ile birlikte, gerek adına sahte hesap açılarak gerek rızası olmaksızın 3.şahıslar tarafından isminin ve fotoğraflarının kullanılması sureti ile paylaşım yapıldığı tespit edilmiştir.


Öncelikle Sayın Çakıcı’nın resmi sosyal medya platformlarında bulunan adresleri Twitter : @alattincakici ve İnstagram : @alaattincakiciofficial0 dır. Bu hesaplar dışında başka bir hesabı bulunmamaktadır.

Kendisinin adına açılan sahte hesaplar ve kendisinin izni olmaksızın paylaşılan fotoğraflar ve isminin kullanılması durumu Sayın Çakıcı’nın kişilik haklarını ihlal edici olmaktadır.

Sayın Çakıcı’nın fotoğraflarını şahsının rızası olmaksızın paylaşan , yayan kişilere karşı Türk Ceza Kanunu’nun 136 ‘ Kişisel verileri, hukuka aykırı olarak bir başkasına veren, yayan veya ele kişi, iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

’ Maddesi gereğince yasal hakkını kullanacağını ihtaren bildirmekle birlikte , iş bu adına açılan sahte hesaplar , izinsiz isim kullanılması ve fotoğraf paylaşımı aracılığı ile başka suç teşkil eden eylemlerde tespit edildiği takdirde şahıslar hakkında ayrıca Türk Ceza Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince de yasal işlem başlatılacağını bildirir, bu hususta Sayın Alaattin
Çakıcı’nın kişilik haklarına saygı duyulmasını rica ederiz.


- - - Sponsorlu Bağlantılar - - -

- - - Sponsorlu Bağlantılar - - -

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum