ABD açıkladı 'Koronavirüs genetik müdahale sırasında Vuhan'dan çıktı'

ABD koronavirüsün nasıl yayıldığını tespit etti!

ABD açıkladı 'Koronavirüs genetik müdahale sırasında Vuhan'dan çıktı'

ABD'nin Dış Ticaret Komitesi'nin yaptığı çalışmalara göre koronavirüsün nereden yayıldığı tespit edildi. Komite'nin yaptığı araştırmaya göre, Çin'in Vuhan kentinde bulunan Viroloji Enstitüsü Laboratuvarında koronavirüsün geliştirildiği ve salgının yayılmasında buradaki çalışmalardan yapılan sızıntıdan kaynaklandığı iddia edildi.

Komite üyelerinden Michael McCaul'un yaptığı dehşet verici açıklamada şunlar yer alıyor;

“Enstitüde virüslere “işlev kazandırma” adı verilen genetik müdahaleler yapılıyordu. 2016’da bu müdahaleleri iz bırakmadan yapabilecek kabiliyete sahiptiler. Virüs 2019'da Ağustos sonu veya Eylül başlarında laboratuvarlardan sızdı. Çin Komünist Partisi yetkilileri sızıntının üzerini örtmeye çalıştı. Veri tabanı 12 Eylül 2019’da internetten kaldırıldı. Fakat üzerini örtmek için artık çok geçti. Virüs, Vuhan'da yayılmaya başlamıştı bile”

McCaul'un diğer bir açıklaması da şu şekildeydi;

“ABD, Peter Daszak'ı ifadeye çağırmalı, bilinçli olarak hatalı açıklamaları neden yaptığı sorulmalıdır. Kongre, sızıntıyı gizleyen bilim insanları ile Çin Komünist Partisi yetkililerine yaptırım uygulamak için yasa çıkarmalı. Bu, bütün zamanların en büyük üstünü örtme olayıdır ve dünya çapında 4 milyondan fazla insanın ölümüne sebep olmuştur. Sorumlular hesap vermelidir”

McCaul'un hedef gösterdiği isimlerden birinin  Dünya Sağlık Örgütü heyetinden İngiliz uzman Peter Daszak olduğu söyleniyor.