5 yıl önce doğum yapsa bile 1300 TL veriliyor

Devlet, Tek Seferlik 1300 TL’ye Kadar Doğum Desteğinde Bulunuyor! İşte Doğum Yardımı için Yerine Getirilmesi Gereken Şartlar!

5 yıl önce doğum yapsa bile 1300 TL veriliyor

Devlet, çocuk sahipleri için 1300 TL’ye varan doğum desteğinde bulunuyor. Belirlenen şartların yerine getirilmesi durumunda kişiler, canlı doğan çocukları için devletten yardım alabiliyor. İşte doğum desteği için yerine getirilmesi gereken şartlar ve detaylar!

15.05.2015’ten sonra canlı doğan çocuklar için devlet, ailelere yardımda bulunuyor. Belirlenen tarihten önce doğan çocuklar için doğum yardım parasının verilmediğini belirtmek gerekiyor. Fakat bu konuda da bir istisna bulunuyor.

 Buna göre, yeni doğum yapmış ya da yapacak annelerin kaçıncı çocuklarını doğuracaklarını ifade etmeleri durumunda, belirlenen tarihten önce doğan çocukların doğum parası da ek olarak devlet tarafından verilebiliyor.

Doğum parası almaya hak kazanan aileler, 1 ay içerisinde PTT’ye giderek paralarını çekebiliyor. Kişiler, doğum parası alıp alamayacaklarını, e-devlet üzerinden yapacakları sorgulama ile anlayabiliyor.