3 Mart 2021 Çarşamba Engelli maaşı yatan iller

Engelli maaşı Mart ayı ödemeleri ne zaman yapılacak? Engelli maaşı yatan iller belli oldu mu? Ay başının gelmesiyle birlikte engelli maaşı alan vatandaşlarımızın merak ettiği bu soruların cevabı haberimizin detaylarında.

3 Mart 2021 Çarşamba Engelli maaşı yatan iller
03 Mart 2021 - 14:01
Engelli maaşı ödemeleri her ilde aynı anda yapılmadığı için hangi ilde ödemenin yapıldığı konusu büyük merak uyandırıyor. Peki, mart ayı engelli maaşları yattı mı? Engelli maaşı yatan iller belli oldu mu? İşte merak edilenler...

Geçen yıl temmuz-aralık döneminde 1.544 TL olan engelli maaşları ocak ayından itibaren haziran sonuna kadar 1.657 lira olarak hesaplara yatırılacak. Engelli maaşı ödemeleri ise 15 Mart'tan sonra kademeli olarak başlayacak. Bu nedenle henüz hiçbir ilimizde engelli maaşları hesaplara yatmadı.

Engelli Maaşı sorgulama nasıl yapılır?


Engelli maaşı ödemelerini E Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numaranız ile E Devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna "Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama" yazıp tıklayınca açılan sayfada maaş ödemesi ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz. 

Engelli maaşı almak için engelli kişinin ikametgahının bulunduğu yerdeki Aile ve Sosyal Politikalar İl veya İlçe Müdürlüklerine başvurulması gerekiyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum