1 Mart'ta başlıyor! İşte normalleşmede öncelikli şehirler

Normalleşme sürecine ilişkin detaylar, tarihin de yaklaşmasıyla belli olmaya başladı. 100 binde 10 vakanın olduğu düşük riskli illerde ilk normalleşme adımlarının atılacağı söyleniyor. Kontrollü açılma ve normalleşme sürecine dair adımlarda o şehirler daha öncelikli olacak. İşte o şehirler ve normalleşme sürecine dair önemli detaylar...

1 Mart'ta başlıyor! İşte normalleşmede öncelikli şehirler
24 Şubat 2021 - 17:39 - Güncelleme: 24 Şubat 2021 - 21:49
1 Mart tarihi itibariyle koronavirüs tedbirleri kapsamında normalleşme sürecine girilecek. Şehirlerdeki kısıtlamalar, düşük, orta, yüksek ve çok yüksek olarak belirlenen dört risk kademesine göre esnetilecek. Bu kategorilerin kriterleri ise şöyle: yüz binde 10 vakanın altındaki şehirler düşük, 11-35 arası orta riskli, 36-100 arası vakası bulunan şehirler yüksek, 100'ün üzerinde vakası olan şehirler ise çok yüksek riskli kategorisinde yer alacak.

İlk normalleşme düşük ve orta riskli şehirlerde gerçekleştirilecek. Vaka sayısı 10'un altında olan şehirlerden Hakkari ve Şırnak ise 1 Mart itibariyle hemen normalleşmeye başlayacak.

Orta riskli şehirlerde kademeli normalleşme süreci uygulanacak ve bu süreçte vaka artışı görülürse tekrar kapanma yaşanacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum